Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
DOLANDIRICILAR BU KEZ BALTAYI TAŞA VURDU

DOLANDIRICILAR BU KEZ BALTAYI TAŞA VURDU

24 Mart 2016 Perşembe Saat 17:11

Polis

Telefon dolandırıcıları Kartepe Polis derneği Başkanı Yunus Merttürk’ü Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin adını kullanarak dolandırmaya kalktı. Merttürk suç duyurusunda bulundu. Sahtekarlar her yerde aranıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bir süredir, belediyenin üst düzey yetkililerinin adını kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışan sahtekarlara karşı dikkatli olunması için uyarılar yapıyor. Buna rağmen “yardım toplama” bahanesiyle dolandırıcalar can yakmaya devam ediyor. Ancak bu kez dolandırıcılar yanlış ismi dolandırmaya kalktı.


40 BİN TL İSTEDİLER

Dolandırıcılar, Kartepe Polis Derneği Başkanı ve Kartepe Belediyespor Kulüp Başkanı, Gülaş İnşaat Şirketi’nin sahibi Yunus Merttürk’ü telefonla arayarak yardım toplama bahanesiyle para istedi.  Telefonda Merttürk’e kendisini Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarından biri olarak tanıtan dolandırıcı bayırbucak Türkmenlere gönderilmek üzere 40 bin TL para vermesini istedi.


SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Dolandırılmak istendiğini anlayan Merttürk, hemen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek dolandırıcının adını verdiği daire başkanına durumu aktardı. Dolandırıcılığın kesinleşmesi üzerine Yunus Merttürk, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne geçerek  arandığı telefon numarasını vererek suç duyurusunda bulundu.


HER YERDE ARANIYORLAR

Diğer yandan dolandırıcıların kandırmaya çalıştığı tek ismin Merttürk olmadığı bazı iş adamlarından da 40 ila 80 bin TL arasında para istendiği de öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Masası ekipleri şimdi Yunus Mertürk gibi iş adamlarını dolandırmaya çalışan çetenin peşinde.


bizimkocaeli


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (583) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?