Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
RIFAT HİSARCIKLIOGLU BUGUN KOCAELIDE

RIFAT HİSARCIKLIOGLU BUGUN KOCAELIDE

26 Şubat 2016 Cuma Saat 13:31

İş Dünyası

Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü CERN’de yapılan alım ve ihalelere katılma hakkı eden Türk firmalarına, bu yeni iş fırsatının neler olduğu anlatılacak

Kocaeli Sanayi Odası (KSO)’dan yapılan açıklamaya göre bugün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılacağı toplantıda, konunun uzmanlarınca; 550 milyon İsviçre Frangı tutarında mal ve hizmet alımının gerçekleştirildiği CERN pazarı ve iş fırsatları konusu ele alınacak.  KSO’nun üyelerine bu konuda yaptığı duyuru şu şekilde: “2015 Mayıs ayında ülkemizin Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü’ne (CERN) ortak üyeliğinin başlamasıyla Türkiye’de üretim yapan sanayi firmalarımız CERN’de yapılan alım ve ihalelere katılma hakkı elde etmiştir.


İŞ FIRSATLARI SEMİNERİ

Böylece 550 milyon İsviçre Frangı tutarında mal ve hizmet alımlarının gerçekleştiği CERN’in, firmalarımız için yeni bir pazar oluşturmasının yanı sıra yüksek teknolojili üretim ve Ar-Ge faaliyetlerine de bir ivme kazandıracağı düşünülmektedir. Bu kapsamda Kocaeli AB Bilgi Merkezi tarafından; Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası ve TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi işbirliğiyle 26 Şubat 2016 Cuma (Bugün) 13:00–17:00 saatleri arasında, aşağıda programı sunulan ‘Türk Firmalara CERN’de İş Fırsatları Semineri’ Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecektir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı sayın Fikri Işık ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleştirilecektir.”


Organizasyona ilişkin program şu şekilde;


13:00–13:30- Kayıt

13:30–14:00- Hızlandırıcı Teknolojileri - Sanayi İlişkisi: Dünyadan, Avrupa’dan ve Türkiye’den Örnekler (Prof. Dr. Ömer Yavaş/Türk Hızlandırıcı Merkezi Proje Yürütücüsü, Ankara Üniversitesi Hızlandırıcı Teknolojileri Enstitüsü)


14:00–14:20- CERN-Sanayi-Üniversite Üçgeni: ‘Temel Araştırmaların Tetiklediği Endüstri Uygulamaları’ (Prof. Dr. Serkant Ali Çetin/ İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi)


14:20–14:40- CERN’de Firmalarımızın Başarılarına Örnekler (Oğuz Sönmez/ Sönmez Transformatör Genel Müdürü, Selçuk Baydar/EAE Machinery Genel Müdürü)


14:40–15:00- CERN-Sanayi-Üniversite Üçgeni: ‘CERN Deneylerindeki Deneyimlerimiz’ (Doç. Dr. Bilge Demirköz/Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi)


15:15–16:00- Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (CERN) ile İş Fırsatları ve İhale İlanları (M. Hakan Kızıltoprak/TOBB Başkanlık Özel Müşaviri ve CERN Türkiye Sanayi İrtibat Görevlisi)


16:00–17:00- Kapanış Konuşmaları (KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KTO Başkanı Murat Özdağ, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık)


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (605) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?