Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Kartepe´de Çevre Kontrolleri Hız Kesmiyor

Kartepe´de Çevre Kontrolleri Hız Kesmiyor

29 Eylül 2012 Cumartesi Saat 08:53

Sağlık

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde gerçekleştirdikleri denetimlerle çevre kirliliğinin önüne geçmeye çalışıyor.

Kartepe Belediyesi bünyesinde 2011 yılı başında kurulan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, belediye sınırları içerisinde çevre ve insan sağlığını tehdit edebilecek unsurlardan çevreyi korumak amacıyla hizmet vermekte. Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü 1 çevre mühendisi ile birlikte görevli toplam 11 personelle ilçe genelinde gece gündüz aralıksız görev yapmakta.

 

Eşsiz doğa güzelliklerine sahip Kartepe İlçesi'nde gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmayı düşünen Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın hedefleri çerçevesinde öncelik çevreyi kirletmemekten geçiyor. Bu kapsamda denetimlerini İl Çevre Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekipleri ile ortak sürdüren belediye zabıta ekipleri de koordineli çalışan Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü halkın şikayetlerini de yerinde değerlendirmekte.

 

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İlknur Şakar, hafta da en az 8 şikayeti değerlendirmeye aldıklarını belirterek, "Çevreyi korumanın kirletmemekten geçtiği düşüncesiyle önceliğimizi eğitimlere verdik. Çocuklarımıza okullarda eğitim verirken aileleri de kapı kapı dolaşarak dağıttığımız broşürlerle yönlendiriyoruz. Halkımızdan gelen şikayetleri de yerinde inceleyen ekiplerimiz gerekli yasal işlemleri yaparak konunun çözümünde takipçiliğini sonuna kadar devam ettirmekte" dedi.

 

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne ulaşmak isteyen ilçe halkı, belediyenin 444 33 73 ve müdürlüğün 373 62 41 nolu telefonlarına talep ve şikayette buluna biliyor.

 


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (2234) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?