Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Kartepe´de Yemekhaneler Mercek Altında

Kartepe´de Yemekhaneler Mercek Altında

10 Nisan 2012 Salı Saat 09:52

Sağlık

Kartepe Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü ilçe genelinde sanayi kuruluşlarının yemekhanelerini de mercek altına alarak halk sağlığını ön planda tutmaya devam ediyor.

İlçede halk sağlığını gerçekleştirdiği denetimlerle gösteren Kartepe Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü Ekipleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gıda Mühendisleri ile birlikte fabrika yemekhanelerini de mercek altına aldı. Her zaman üreten, çalışan esnafın yanında olduklarını belirten Kartepe Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürü Semra Begeç, müdürlük olarak ilçe genelinde ruhsat işlemleri ve denetim mekanizmasını en iyi şekilde sürdürdüklerini belirterek, "İlçemizde yemek üreten firmalar başta olmak üzere büyük sanayi kuruluşları içersinde yemek faaliyeti veren firmalara yönelik denetimlerimizi Büyükşehir Belediyesi Gıda Mühendisleri ile birlikte gerçekleştirdik.

 

Sağlık ve hijyen koşullarını sağladığını tespit ettiğimiz işletmelere yönelik ruhsatlandırma çalışması kapsamında şartlarını yerine getiren esnafımızın ve işletme sahiplerinin yanında olmaya çalışmaktayız. Halk sağlığını ön planda tutan denetim anlayışımız çerçevesinde çalışan işletmeler hakları olan ruhsatlarını bizlerden alarak çalışmalarına başlamaktadırlar" dedi.

 

Ekipler, sanayi kuruluşlarının yemek üretimi yapılan bölümlerinde yaptıkları denetimleri sırasında işletme sahiplerine gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ettiler.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1584) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?