Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
KOCAELİ KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNDE YENİ BAŞKAN SEMİH FURKAN KOÇ
  • KOCAELİ KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNDE YENİ BAŞKAN SEMİH FURKAN KOÇ
  • KOCAELİ KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNDE YENİ BAŞKAN SEMİH FURKAN KOÇ
  • KOCAELİ KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNDE YENİ BAŞKAN SEMİH FURKAN KOÇ

KOCAELİ KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİNDE YENİ BAŞKAN SEMİH FURKAN KOÇ

09 Kasım 2017 Perşembe Saat 11:00

Güncel

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi 4. Olağan Genel Kurulu Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Kongreye, tek aday olarak çıkan Semih Furkan Gençlik Meclisi Başkanı seçildi.

Yoğun katılımın olduğu genel kurul toplantısına, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri  ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Eski Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Yürütme Kurulu Üyelerinden İMO Başkanı Tolga Ok, İzgiad Başkanı Yusuf Erenkaya, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Çölyak ve Pku Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, Gençlik Meclisi 3. Dönem Başkanı Ozan Denli, Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Baki Özdemir, Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Coşkundeniz, Saadet Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları adına Hasan Altıntaş, Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş, KBB Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığından Kubilay Parıltı, Kocaeli İMO Gençlik Kolları Başkanlığından İsmail Yaruk, Kocaeli Genç Tümsiad Başkanlığından Salih Sarıkaya, Kihmed’den Hamza Kırmızı, kent konseyi çalışma grubu başkanları, Gençlik Meclisi Genel Kurul Üyeleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
DİVAN BAŞKANLIĞINI GÖRÜM YAPTI
Genel kurulun divan başkanlığını Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm üstlenirken katip üyeliklerini Tolga Ok, Halil Atay ve Metin Geldeş yaptı. Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
BAŞKAN UYAR BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ
Programın açılışını yapan Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, konuşmasına herkesi selamlayarak başladı. Başkan Uyar, milli birlik ve beraberliğin sürdürülmesi gerekliliğine dikkat çekerek, farklılıkların her zaman devam edeceğine fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün, istiklalinin, istikbalinin ve bayrağının değişmeyeceğine değindi.
Bunu başarmak için yeni nesiller yetiştirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Uyar, Türkiye’yi sevme sevdasından, siyasi farklılıklara rağmen ülke birliğinden ve dirliğinden vazgeçilmemesi gerekliliğine vurgu yaptı. Gençlerin ülkemizi çok sevdiğini, ülkemize çok değer verdiğini söyleyen Başkan Uyar, bu duygu ve düşünceyi gelecek nesillere de aktarmayı bir görev bilmeleri gerekliliğine vurgu yaptı.
Bugün burada gerçekleştirilecek seçimde eski ve yeni başkanın herhangi bir kaos içinde olmadan dostça kardeşçe yan yana oturuyor olabilmesinin hem şehrimize hem de ülkemize çok yakıştığına dikkat çeken Başkan Uyar, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak programa katılan herkese teşekkür etti.
GELDEŞ MADDE BAĞIMLISI GENÇLERE DİKKAT ÇEKTİ
Başkan Uyar’ın ardından söz alan Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisinin Kocaeli gibi genç nüfus oranın yüksek olduğu bir ilde önemli bir misyona sahip olduğunu söyleyerek, yeni seçilecek başkan ve yönetimin bunun farkında olarak sadece protokol gençliğine yönelik değil, sokaklarda yatacak yeri olmayan maddi ve sosyal yönden zayıf, madde bağımlısı gençlere yönelikte iyileştirici çalışmalarda bulunmaları gerektiğine vurgu yaptı. Kongrenin Kocaeli’ndeki gençlere hayırlı olması temennisinde bulunan Geldeş, Gençlik Meclisi Eski Başkanı Ozan Denli’ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederken yeni seçilecek başkan ve yönetimine de görevlerinde başarılar diledi.
GENÇLER MÜCADELEYE KATILMALI
Türkiye’de genç olmanın çok zor olduğuna dikkat çeken Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Batuhan Coşkundeniz ise, bu durumun giderek iyileştiğine ve gençlik hareketlerinin hızlandığını ve giderek daha da iyi geleceğini söyledi. Bu hareketlenmelerin daha çok sokaklarda başladığına dikkat çeken Coşkundeniz, gençliğin bilgisayar başında internetten gelişmeyeceğine vurgu yaptı. Coşkundeniz ayrıca, Gençlik Meclisinden en büyük beklentisinin gençleri mücadeleye katmak olduğunu söyledi ve Kongrenin hayırlı olmasını temenni etti.
GENÇLERİN BİRLİKTELİĞİNE VURGU YAPTI
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç konuşmasında, gençlerin birlikteliğine değinerek, bunun sadece ülke zor durumdayken, içeriden veya dışarıdan bir sıkıntıya düşeceği zaman değil, aynı zamanda ülkenin kalkınmasında, güçlenmesinde, ve ekonomisine katkıda da söz konusu olduğunu söyledi. Gençlerin her alanda ön planda olması gerekliliğine vurgu yapan Erinç, bu anlamda gerek şehrimizde gerekse ülkemizde tüm kent konseyi gençlik meclislerinin çalışmalarını önemsediğini belirtti. Başkan Erinç, siyasi düşünce ve ideoloji gözetmeksizin ülkemiz için çalışmalar yürüten kent konseylerinin bu konuda çok başarılı olacaklarına inandığını söyledi. Yeni seçilecek Başkan ve yönetimini tebrik eden Erinç, gençlik meclisine çalışmalarında başarılar dileyerek, her türlü destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.
BAŞARI DİLEDİ
Programda söz alan Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Baki Özdemir  başarılı çalışmalarından dolayı Gençlik Meclisi 3. Dönem Başkanı Ozan Denli’ye Kocaeli adına teşekkür ettiğini söyledi. Yeni seçilecek gençlik meclisi başkanı ve yönetimini de tebrik eden Özdemir, başta gençler adına olmak üzere, sonucun ilimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini temennisinde bulundu.
SEMİH FURKAN KOÇ BAŞKAN SEÇİLDİ
Konuşmaların ardından Semih Furkan Koç’un tek aday olduğu genel kurulda açık oylama yapıldı. Koç, çoğunluğun oyunu alarak Başkan seçildi. Genel kurulun ardından davetliler Koç ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
SEMİH FURKAN KOÇ’UN YÖNETİM KURULU
Semih Furkan Koç, İsmail Yaruk, Abdullah Erol, Abdullah Kösal, Alpay Çetin, Ammar Abdurrahman Eşit, Ayşe Kübra Aktaş, Berat Ebru Yücel, Berk Kuşdemir, Berkan Aslan, Burak Alüksel, Burak Şenoğlu, Cansel Soycan, Cihan Vardoğan, Emrah Koçal, Emre Çepel, Emre Tosun, Emrullah Yolasığmaz, Ensar Özdemir, Eyyüp Ensar Canşi, Furkan Bozan, Galip Fırat Taşkıran ,Gizem Yeni, Gökhan Durak, Hamdi Mert Metin, Kubilay Parıltı, Mazlum Yılmaz, Mehmet Aktan, Melike Çetin, Merve Alay, Muhammet Fatih Yıldız, Muhammet Sadık Vardoğan, Muharrem Yalçın, Mustafa Çalışkan, Osman Ersoylu, Rüstem Cenker Halat, Salih Sarıkaya, Selcan Turan, Selim Ordu, Selma Tümer, Seracettin Karaosmanoğlu, Serhat Güneş, Ufuk Günay, Uğur Akansu, Utku Karaloğlu, Ünal Yalçın Günay, Yakup Kaya, Yalçın Çınar, Yalçın Mert, Yasin Büte, Yusuf Çelik, Zeynep Bal, Zeynep Turşucu

Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1906) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?