Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Kartepe için son gün 22 Ağustos

Kartepe için son gün 22 Ağustos

19 Ağustos 2017 Cumartesi Saat 12:13

Siyaset

AK Parti Kartepe İlçe Başkan adayı gösterilen Mustafa Kocaman, yönetiminde yer almak isteyen partililere çağrıda bulundu. Kocaman, kendisiyle beraber yol almak isteyen partililerin 22 Ağustos’a kadar ilçe binasında başvuru formlarını tesl

AK Parti’de 4 Temmuz’da başlayan kongre sürecinde delege seçimlerinin ardından sıra ilçe kongrelerine geldi. İlçede ilçe kongre 27 Ağustos’ta Kartepe’de yapılacak. Mevcut başkan Hasan Kandaz’ın aday olmayacağı açıklamaları ve üçüncü dönemini doldurması nedeniyle yerine aday olacak kişi önceki gün Genel merkez tarafından belli oldu. Temayül yoklamasından çıkan 13 isim arasında Ankara’ya Mustafa Kocaman, Ali Koç, Yusuf Özdemir ve Serkan Seyhan davet edildi. 4 isim içinde Mustafa Kocaman aday gösterildi. Kocaman’ın aday gösterilmesi ile dün ilçe yönetimi için çalışmalar başladı.

24 İSİM HAVUZDAN ÇIKACAK

AK Parti Genel Merkezi tarafından aday gösterilen Kocaman, dün ilk iş olarak Kartepe’ye giderek İlçe Başkanı Hasan Kandaz ile bir araya geldi. Kandaz ile yapılan görüşmenin ardından ilçede yönetime aday olmak isteyenlerin başvuruları alınmaya başladı. Oluşturulacak olan yönetim havuzuna başvuru formlarını bırakan partililer arasından 24 kişilik yönetim kurulu oluşturulacak. Kocaman, birlikte çalışacağı yönetim kurulu üyelerini partinin Kartepe’de ileri gelenleri ile görüşerek ortak bir kararla belirleyecek.

ADAYIM DEMEM DOĞRU OLMAZDI

Genel Merkez’in aday gösterdiği Mustafa Kocaman, çalışmalarına hızlı başladı. Önceki gün Ankara’dan aday olarak dönen Kocaman, dün Kartepe’de çalışmaları başlattı. Adaylık sürecinin ardından yapılacak çalışmaları anlatan Kocaman, adaylık sürecini de değerlendirdi. Partinin İl Teşkilat başkanı olduğu için çıkıp aday olacağını açıklamadığını ve bunun doğru olmayacağını söyleyen Kocaman, “Daha önce Kartepe’de bir süreç yaşamıştım. Kartepeli arkadaşlarımız benim Kartepe ile ilgili projelerim olduğunu biliyor. Ancak teşkilat başkanı olarak adayım demem partinin temayüllerine de aykırı olurdu” dedi.

İSTEMİYORUM DEMEDİM

Hiçbir yerde Kartepe ilçe başkanlığını istemediğini de söyleyen Kocaman, “Kartepeli arkadaşlarımız temayül yoklamasında benim adımı yazdı. Temayülden de çıkınca Ankara’ya davet edildim. Önümüzde 2019, 2023 gibi kritik süreçlerin olduğu bir dönemde elbette bize görev verildiğinde biz de varız diyecektik. Genel merkezimiz bu süreçte bizim ilçe başkanlığı yapmamızı uygun buldu. Biz de bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız” dedi.

KARTEPE’Yİ KUCAKLAYACAK LİSTE

Bundan sonraki takvim ile ilgili bilgi veren Kocaman, “Önümüzdeki takvim çok yoğun. 27 Ağustos’ta kongremiz var. Yapmamız gereken çok şey var. Öncelikle aday adayı olmuş arkadaşlarımızla, mahalle başkanlarımızla, delegasyonumuzla bir araya geleceğim. Onların önerilerini ve görüşlerini alacağım. Bunu kısa bir zaman içinde tamamlamayı planlıyorum. Kartepe’yi kucaklayacak bir liste yapmak istiyorum.

LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPIN

İlçe yönetiminin oluşturulması için havuz çalışması yapılacağını belirten Kocaman, “İlçe yönetim kurulu üyeliği için aday adaylığı sürecini başlattık. Bu yolda bende varım, görev almak istiyorum, birlikte yol almak istiyorum diyen herkesin başvuru yapmasını rica ediyorum. Salı gününe kadar başvurular ilçe binasına yapılmalı. İlçe yönetimine girmek isteyen arkadaşlarımız ilçe binasında başvuru formunu alıp fotoğraflı bir şekilde yine ilçe binasına teslim etmelerini istiyorum. 22 Ağustos’ta tüm başvuralar yapılsın” dedi.

KOCAMAN’A KARŞI DURUŞUM YOK

Kocaman’ın aday gösterilmesinin ardından ilk kez açıklama yapan Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, “Ankara’ya giden dört isim de her biri benim başkan yardımcılığımı yaptı. Birlikte çalıştığım, benim öğrencilerim diyebileceğim isimler. Kamuoyunda sanki biz Mustafa Kocaman’a karşı bir duruş sergiliyormuşuz gibi gösterildi. Bizim kimseye karşı bir duruşumuz yok. Kendisiyle toplantı yaptık ve konuştuk. Bizden faydalanmak isterse biz her zaman hazırız dedik. 27’isinin akşamına kadar süreci kazasız belasız geçirmek için ant içtik” dedi.

AKTİF SİYASET YAPMAYACAĞIM

Aday açıklamasının ardından sosyal medya hesabında aktif siyaseti bıraktığını açıklayan adaylardan Serkan Seyhan, “Ben partimden istifa etmiyorum. Sadece aktif olarak siyasi bir görev almayı artık istemiyorum. Ancak partime hizmet etmek için Sivil toplum Kuruluşlarında çalışmalarımı sürdüreceğim” dedi. Mustafa Kocaman’ın aday gösterilmesini de değerlendiren Seyhan, “Mustafa Kocaman çok kıymetli bir arkadaşımız. Genel Merkez ona görev verdi. Biz de delege olarak 27 Ağustos’ta gidip oyumuzu kullanacağız” dedi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (183) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?