Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
KARTEPE’DEN YAVUZ’A BÜYÜK DESTEK

KARTEPE’DEN YAVUZ’A BÜYÜK DESTEK

23 Mayıs 2017 Salı Saat 15:31

Spor

Yeniden aday olmayacağını açıklayan Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz’a kararının değiştirmesi için kentin her köşesinden büyük baskı var.

Bu sabah Kartepe Kocaelisporlular Derneği’nin kahvaltısına katılan Yavuz’a büyük ilgi ve destek vardı. Kartepeliler, Yavuz’a bırakmaması için yalvardı.


KAHVALTIDA AĞIRLADILAR

Kuruluş aşamasında olan Kartepe Kocaelisporlular Derneği, bu sabah Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz’u kahvaltıda ağırladı. Sapanca yolu üzerinde Atakent mahallesinde bulunan Sanat Et İskender’deki organizasyona eski Başkanlardan Muammer Çelik, yönetim kurulu üyelerinden İsmail Kolaylı, Çağrı Alparslan, Kartepe Belediyesi Meclis Üyesi Faruk Sarman, Uzunçiftlik eski Belediye Başkanı Musa Coşkun, Kartepe Gazetemizi sahibi Cem Şakoğlu, Kocaelispor eski yöneticilerinden Abidin Akyol, Derbentspor Başkanı Selçuk Baysal, Sumataş Başkanı Mehmet Top, Kartepe Ak Parti yöneticisi Muharrem Top, Suadiyeli işadamı Fikret Gündüz, ilçe sivil topum örgütleri ile siyasi parti yetkilerini katıldı.


KARTEPE’DEN 5 BİN ÜYE

Dernek Başkanlığını üstlenmesi beklenen Serbülent Dursun programın açılış konuşmasında Kocaelispor başkanı Yavuz’u ilçelerinde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Dursun, Antalya’daki finale yaklaşık 2 bin Kartepelinin gittiğini hatırlatarak, “Gördüğümüz bu tablo bizi, örgütlenmeye itti. Dernek oluşumuyla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Kısa süreçte Kartepe Kocaelisporlular Derneği resmiyet kazanacak” dedi. Serbülent Dursun, öncelikli hedeflerinin Kocaelispor’a Kartepe bölgesinden 5 bin üye kazandırmak olduğunu da söyledi.


“BIRAKMA BİZİ BAŞKAN”

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz konuşmasında davet için teşekkür etti, “Sabahın bu saatinde böylesi güzel insanlarla birada olduğum için çok mutluyum. Kartepelilerin Kocaelispor’a ne kadar bağlı olduğunu biliyorum. Bu dernek oluşumuyla birlikte ilçenin Kocaelispor’a katkısının daha da artacağına inanıyorum” dedi. Konuşması sık sık “Bahri Başkan oley”, “Bırakma bizi Başkan” sloganlarıyla kesilen Yavuz, “Kapanmakta olan kulübü alıp halkımızla, şehirle birlikte iyi bir noktaya getirdik. En önemli sorunumuz güvendi, bunu büyük ölçüde sağladık” dedi.


“DEVAM EDECEK DURUMDA DEĞİLİM”

Başkan Bahri Yavuz, küçük yaşlardan beri takımın peşinden gittiğini, 18 yaşında üye olduğunu hatırlatarak, “Her halde yanlış anlaşılma var. Ben bu renklere aşığım, bırakıp gitmek gibi bir düşüncem söz konusu bile olamaz. Kocaelispor’u değil, sadece başkanlığı bırakıyorum” dedi. Ekonomik güç, zaman ve sağlık açısından devam edebilecek güç ve enerjiyi kendisinde göremediğini belirten Yavuz, “Ziyaretimde bu durumu Valimize de aktardım. Biz artık misyonumuzu tamamladık, bu işi iyi yapabilecek bir ekip bulun, hepimiz yanında olalım dedim. İyi bir oluşum sağlanacak, bu kulüp yoluna emin adımlarla devam edecektir” dedi.


“KOCAELİSPOR KURTULMUŞ OLACAK”

Başkan Yavuz konuşmasında çok merak edilen KEV konusuna da değindi, “Oradaki aksiyonumuz devam ediyor. 3-4 aylık bir zaman diliminde satış içinin gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Siyasi iradeden işin hızlanması için yardım bekliyoruz. Elde edeceğimiz gelirle devlete olan borcumuzu 25 milyon ödeyerek sıfırlayacağız. Geri kalan parayı da transfer yasağının kaldırılması ile tesis için kullanılması için kasamızda bulunduracağız. Bu süreç bittiğinde Kocaelispor kurtulmuş olacak. Ben de gönül rahatlığıyla KEV başkanlığını da bırakacağım” dedi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (838) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?