Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Havacılık Fakültesin de Mezuniyet Coşkusu
  • Havacılık Fakültesin de Mezuniyet Coşkusu
  • Havacılık Fakültesin de Mezuniyet Coşkusu
  • Havacılık Fakültesin de Mezuniyet Coşkusu
  • Havacılık Fakültesin de Mezuniyet Coşkusu
  • Havacılık Fakültesin de Mezuniyet Coşkusu

Havacılık Fakültesin de Mezuniyet Coşkusu

20 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 14:09

Eğitim

Havacılık ve Uzay Fakültesinde mezuniyet heyecanı

Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin 2016-2017 Akademik Yılı mezuniyet töreni KOÜ Arslanbey Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.
Bu yıl 9’uncu dönem mezunlarını veren Kocaeli Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi , Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Uçak Elektrik Elektronik ve Uçak Gövde-Motor bölümlerinden toplam 200 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.  Öğrencilerin bolca fotoğraf çekildikleri mezuniyet törenine KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Havacılık ve Uzay Bilimleri Dekanı Prof. Dr Muhammer Yılmaz, fakülte dekanları ve akademik personelin yanı sıra mezun öğrencilerin aileleri hazır bulundu. Törende fakülte birincileri Büşra Aytekin ve Berk Çetinel teşekkür konuşmalarını gerçekleştirdi.

GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ
Törende ilk olarak konuşan Havacılık ve Uzay Bilimleri Dekanı Prof. Dr Muhammer Yılmaz “ 4 yıllı bir çalışmanın ardından biraz mutluluk ve birazda hüzünle mezuniyet törenimizi gerçekleştiriyoruz. Yeni dünya düzenin kurulduğu günümüzde, güçlü ülkeler ayakta kalacaktır. Güçlü ülke dediğimizde ekonomi, endüstrileşmiş savunma sanayisini ortaya koymuş devletler aklımıza geliyor. Endüstriye yapılan yatırımlarda bir verdiğiniz zaman dört alır hale gelebilirsiniz. Yeni dünya düzeninde güçlü bir ülke olmak istiyorsak endüstride dolayısıyla havacılık anlamında güçlü olmak zorundayız. Gelecekte bu endüstri dünyasında çalışacak olan sizleri mezun ettiğimiz için mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu

GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ
Yılmaz’ın ardından konuşan KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük “ Günümüzde topluların gücü eğitimli insanlarla  ölçülüyor. Sayın velilerimize öğrencilerimize bin bir fedakarlıklar ile okuttukları için teşekkür etmek istiyorum. Geleceğimizin güvencesi olan gençleri şunu söylemek istiyorum ki bu günden sonra yaşam boyu öğrenme süreci dediğimiz yeni bir sürecin başlangıcındasınız. Bilgiyi üreten uygulayan ülkeler geleceğe de yön verecektir. Bu gün mezun olacak öğrencilerimizin hocalarına da teşekkürlerimize teşekkürü bir borç biliyorum” şeklinde konuştu

HEDEFİME ULAŞTIM
Törende konuşan Fakülte birincisi Büşra Aytekin “ Bugün burada 4 yıllık üniversite serüvenimin sonunda birincilikle bitirdiğim okulumun mezuniyet konuşmasını yapmaktan gurur duyuyorum. Bu gün geldiğim bu noktada hedeflerimin en önemli noktasına ulaşmış bulunuyorum. Bütün emekleri nedeniyle hocalarıma sonsuz teşekkür ederim. Herkesin hedeflerine en kısa sürede ulaşabilmesi dileği ile herkese teşekkür ederim” dedi.

ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİ HEDEFE
Aytekin’in ardından konuşan bir diğer fakülte birincisi Berk Çetinel “ Değerli hocalarımızın bizlere aktardıkları bilgiler ve destekler nedeniyle teşekkür ediyorum. Sevdiği işi yapan bireyler başarının en büyük neticesini gören bireylerdir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe ilerlemeyi sürdüreceğimizi ifade ederek tüm arkadaşlarımıza, aileme ve hocalarıma teşekkür ederim” dedi.

Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (877) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?