Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
SUADİYE ORTAOKULU 3 AVRUPA ÜLKESİNİ AĞIRLADI
  • SUADİYE ORTAOKULU 3 AVRUPA ÜLKESİNİ AĞIRLADI
  • SUADİYE ORTAOKULU 3 AVRUPA ÜLKESİNİ AĞIRLADI
  • SUADİYE ORTAOKULU 3 AVRUPA ÜLKESİNİ AĞIRLADI
  • SUADİYE ORTAOKULU 3 AVRUPA ÜLKESİNİ AĞIRLADI
  • SUADİYE ORTAOKULU 3 AVRUPA ÜLKESİNİ AĞIRLADI

SUADİYE ORTAOKULU 3 AVRUPA ÜLKESİNİ AĞIRLADI

10 Nisan 2017 Pazartesi Saat 10:22

Eğitim

Kartepe İlçesinde Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini sürdüren Suadiye Ortaokulu’nun Avrupalı konukları vardı.

Kartepe İlçesinde Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini sürdüren Suadiye Ortaokulu’nun, Türk Ulusal Ajansının 2016 teklif çağrısı döneminde  Erasmus+ projeleri kapsamında Ulusal Ajans’a başvurusunu yapmış oldukları “Maths is life – Matematik Hayattır” isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Okul Ortaklıkları projesi kapsamında, proje ortakları olan Hırvatistan’ın Pozega şehrinde bulunan Osnovna skola Julija Kempfa Pozega Okulu, Litvanya’ın Taurage şehrinde bulunan Taurage "Saltinis" progymnasium Okulu ve Slovakya´nın Trstice şehrinde bulunan Základná škola s materskou školou Trstice Okulundan toplam 11 Öğretmen ve 12 Öğrenciyi 03-09/04/2017 tarihleri arasında misafir etti.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Projemizin temel amacının gerek kendi öğrencilerimize gerekse de proje ortaklarının öğrencilerine Matematik’in sadece bir ders olmadığını Matematik’in hayatın her yerinde olduğunu göstererek öğrenme süreçlerine katkı sağlamak ve 26 ay boyunca bu konularda birçok etkinlik yapılacakdır” dedi.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, “03-09/04/2017 tarihleri arasında ülkemizde bulunan proje ortaklarımız öncelikli olarak okulumuzu ziyaret ettiler, okulumuzda kendi ülke ve okullarını tanıtan sunumlarını yaptıktan sonra okulumuzdaki eğitim sistemini yerinde izleyerek incelediler” dedi.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, proje etkinlikleri dışında da ilimizde bulunan tarihi ve kültürel yarlerde gezdirildi. Bunların başında Mevlevi Evi, Seka Park Film Platosu, Kağıt Müzesi, Bursa ili İznik ilçesi deki tarihi ve kültürel yerler ve İstanbul Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı, Aya Sofya Camii, Kapalı Çarşı’da misafirlerimize gezdirilmiştir.” dedi.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Özellikle proje ortaklarının öğrencilerinin okulumuz velilerinin evlerinde misafir olmaları ile Türk misafir perverliğinin en iyi şekilde gösterildiğini ve bu konuda öncelikle tüm Suadiye Ortaokulu velilerine, kendilerine hiçbir desteği esirgemeyen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin ÜZÜLMEZ’e,  Başkan Yardımcısı Abdullah YILMAZ’a ve ekibine çok teşekkür ettiklerini” belirtti.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, “09/04/2017 Pazar günü ülkemizden ayrılan misafirlerimizin memnun olarak ülkemizden ayrıldıklarını ve proje kapsamında 3. Toplantının 19-26/05/2017 Litvanya’nın Taurage şehrinde olacağını belirtti”.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Özellikle velilerimizde misafir olan öğrenciler ile ev sahibi öğrencilerimizin 1 hafta içerisinde çok iyi kaynaştıklarını, kültürümüzü, misafirperverliğimizi en iyi şekilde sunduklarını ve ayrılık vaktinde tüm öğrencilerin göz yaşlarına mani olamadıklarını belirtti. ”.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Bu tür projelerin öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çok faydalı olduğunu, bu proje kapsamında kazanılacak deneyim ve tecrübelerin gerek öğretmen gerekse de öğrencilerimizin üzerinde özellikle dil öğrenimi yönünden olumlu motive edeceğini düşündüğünü ve önümüzdeki yıllarda da farklı projeler üretmek içi çalışmalarına devam edeceklerini” belirtti ve son olarak “tekrardan Okulumuz Velilerine, Kartepe Belediyesi’ne teşekkürü borç bildiklerini” belirtti.

Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (829) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?