Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
TEZCAN, İSTİHDAMA DEVAM EDİYOR

TEZCAN, İSTİHDAMA DEVAM EDİYOR

13 Mart 2017 Pazartesi Saat 22:17

İş Dünyası

Geçen yıl yaptığı yeni ürün ve tesis yatırımı kapsamında devreye giren hatlar için sıfırdan mavi yaka kadrosu oluşturan, Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ilk yassı mamul üreticisi Tezcan, 2017 yılında da personel alımına deva

ARSLANBEY OSB'DE DEV YATIRIMLARA DEVAM

Arslanbey Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Tezcan Galvaniz Fabrikası dev marka olma yolunda ilerliyor.


Marka, bu sene içinde mühendis ve yönetici pozisyonlarında istihdam sağlayacak. 70’den fazla ülkeye ihracat yapan, Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ilk yassı mamul üreticisi Tezcan, 2016 yılında başlattığı istihdam atağını 2017 yılında mühendis ve yönetici pozisyonlarıyla devam ettiriyor. Geçen yıl yeni ürünü GALVALUME’ün üretimi için 135 milyon USD yatırımla kurduğu ve 75.000 m² alana yayılan ek tesisini faaliyete alan Tezcan, bu yatırım ile üretim kapasitesini 700 bin tondan 1.3 milyon tona çıkartmıştı. GALVALUME dışında asitli sac, soğuk sac, Galvanizli sac ve boyalı sac gibi malzemelerinin de üretildiği bu yeni tesis için mevcut kadrosuna ek 145 kişilik istihdam sağlamıştı. 110 bin m2’si kapalı olmak üzere toplam 210 bin m2’lik alana yayılan fabrikalarına kattıkları dördüncü tesis için personel alımına bu yıl da devam edeceklerini anlatan Tezcan Direktörü Asiye Ay Çelik, “Geçen yıl bizim için yatırımların yılı idi. Korozyon dayanımı ve aşınma direnci yüksek, ekonomik, uzun ömürlü yeni ürünümüz GALVALUME’u ekonomiye kazandırdık. Bu yeni yatırımımız ve ek tesisimiz için yaklaşık 145 kişilik yeni istihdam sağladık. Çalışan sayımızı 465’den 610’a çıkarttık” dedi. 2017 yılında yönetici ve mühendis pozisyonları için alım yapacaklarına değinen Çelik, “Büyüme planlarımıza paralel olarak işe alımlarımızı sürdürüyoruz. Yeni yatırımlarımız ile devreye alınan hatlara sıfırdan mavi yaka kadrosunu oluşturduk. Yılın kalan döneminde ise üretim hatlarına mühendis ve büyüyen organizasyonel yapıya destek için yönetici pozisyonlarında alım yapacağız” dedi.


Türkiye’de bir ilk

Tezcan’ın personel ihtiyacını neredeyse üçte bir oranında artıran yeni tesis yatırımı ve ürünü GALVALUME, Galvanize göre korozyon dayanımı üç kat daha üstün bir malzeme olarak öne çıkıyor. GALVALUME, sürekli sıcak daldırma metodu ile üretiliyor. Kaplamanın içeriğinde birbirine yakın oranlarda bulunan alüminyum ve çinko sayesinde daha yüksek korozyon dayanımına sahip olan GALVALUME, ekonomik olmasının da getirdiği avantaj ile de şimdiden büyük ilgi görüyor. Patenti ABD menşeli bir uluslararası firmaya ait olan GALVALUME kaplamasında yüzde 55 alüminyum içeriyor. Şu anda 70’den fazla ülkeye ihracat yapan Tezcan, GALVALUME üretim kapasitesinin yüzde 20 gibi bir oranını Avrupa, Rusya, ABD ve Mena Bölgesi ülkelerine satmayı hedefliyor.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (958) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?