Siyaset

Üzülmez SUADİYE’DE FİKİR BİRLİĞİ YOK

Kartepe Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe genelinde yapılan yatırımları değerlendirirdi.

2 Ekim 2018 Saat: 15:43
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 868 kez okunmuştur

Üzülmez SUADİYE’DE FİKİR BİRLİĞİ YOK
Üzülmez SUADİYE’DE FİKİR BİRLİĞİ YOK

Kartepe Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında beş gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis gündemi öncesinde açıklama yapan Başkan Üzülmez “1 Ekim Dünya Yaşlılar gününü kutlayarak, Kartepe Belediyesi olarak 365 gün büyüklerimize hizmet ediyoruz. Alo Evlat projesiyle Kartepeli büyüklerimize bir evlat sıcaklığı ile hizmet verilmektedir. Büyüklerimizin her zaman yanındayız. Yaşlılarımızı yılın bir günü değil her gün hatırlamamız gerekiyor. Çünkü yaşlılarımız toplumun mihenk taşlarıdır. Gün gelecek bizlerde aynı durumda olacağız. Bundan dolayı büyüklerimizi baş tacı etmeliyiz” dedi.

BAŞKAN ÜZÜLMEZ CEVAPLANDIRDI

Muhalefet grubu tarafından Meclis gündemine getirilen İstasyon Mahallesi Meşelik ve Şehit Kamil Akgün Parkı’nda çocuk oyun gruplarının değiştirilmesi, parke taşı yapımı, İstasyon Mahallesi ışıklar mevkiinde yapılan battı-çıktı projesinden kaynaklanan kot farkı nedeniyle kat irtifa artışı, Suadiye ve Maşukiye Kent Meydanı projeleri, bisiklet dağıtımı sonrasında zarar gören bisikletler, İstasyon Mahallesi Atakan Caddesi’nde yapılan ışıklandırmanın Mithat Paşa Caddesi de ışıklandırma önergelerine Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez cevap verdi.

DÜNYA ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Başkan Üzülmez, “Son 4.5 yılda Türkiye hatta dünya ortalamasının üzerinde parkı Kartepemizde yaptık. Son 6 ay içerisinde 15’in üzerinde park yeniden yapılmıştır. İmar olarak uygun olan her yerde yapılmaktadır. Parklarımız nüfusumuzun ortalamasının üzerindedir. Bizim gözümüzden kaçan yada tahribata uğramış yerler olabilir. Mesai arkadaşlarımız tarafından İstasyon Mahallesi Meşelik ve Şehit Kamil Akgün Parkı’nda çocuk oyun grupları hakkında gereken inceleme yapılıp bilgi verilecektir” dedi.

250 MİLYON TL ÜSTYAPI YATIRIMI

Parke uygulaması hakkında Üzülmez “Üst yapı çalışmalarında bir çok il ve ilçe belediyelerinden daha fazla yer yaptık. Kartepe Belediyesi yeni bir ilçedir. Alt ve üst yapısıyla köy ve belde kültürü ile gereken hizmetler gecikmiştir. Bu aranın kapatılması noktasında 250 Milyon TL’nin üzerinde yatırım yapıldı. Kartepe’nin her yerine hizmet götürülmektedir. Ana yollara bakan yerlerde ekonomik anlamda durumu olmayanlara yardım edilmesi noktasında 100 metre kareye karar alınmıştı. Uygulamada farklılık ve adaletsizlik olduğunu isimli, belgeli bildirdiğinizde gereğini yapacağımın teminatını veriyorum” açıklamasında bulundu.

ŞAHSIMA ÖZELDEN BİLDİRİN

Sözlerine devam eden Başkan Üzülmez “Yüzde 100 memnuniyet çok zor. Ekonomik anlamda bunu yaptıracak durumda olmayan birçok vatandaşımız talep etmezken, daha iyi olan, bu hizmete de ihtiyacı olmayan kişiler bu durumu hak olarak görerek, evinin arka bahçesini hatta otoparkını yaptırmak isteyenleri de gördük. Bu duruma çok dikkat ediyoruz. Hak ve adaleti dağıtmak için buradayız. Bu durum hakkında şahsıma özel olarak bildirilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

MAHALLE SAKİNLERİ İLE TOPLANTI

İstasyon Mahallesi’nde yapılan Battı-Çıktı Projesi hakkında Başkan Üzülmez “Dumlupınar Mahallesi’nde ortaya çıkan kot farkından dolayı mahalle sakinleriyle birlikte toplantı yapıldı. Orada yaşanan sıkıntı ve talepleri yerinde dinledik. Konu hakkında üç proje üzerinde çalışılmaktadır. Amacımız hemşehrilerimizin daha rahat hizmet almasını sağlamaktır. Orada yaşayan vatandaşlarımızla bu üç projeyle ilgili toplantı yapılma kararı alındı. Orada Karayolları, UKOME’nin istek ve talepleri vardır. Bu konuyla ilgili olarak Çarşamba günü saat 15.30’da mahalle sakinleriyle toplantı yapılacaktır. Bu toplantı da üç proje değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

MAŞUKİYE MEYDAN PROJESİ

Maşukiye ve Suadiye Kent Meydanı Projeleri hakkında Üzülmez “Maşukiye ve Suadiye Kent Meydanı projeleri hakkında kamuoyunda bilgi kirliliği görülmektedir. Maşukiye Meydan Projesi bizim öncelikli projelerimizden biridir. Bu tür yatırımları yaparken devletin kurumları ile resmi sonuçlara ulaşmak gerekiyor. Göreve geldiğimiz zaman Maşukiye’de projemizi anlattık. Soğuk hava deposu yönetimiyle anlaşmamıza rağmen bu seferde üyeler karşı çıktı. Hukuki sürecin bitmesi beklendi. Sonrasında kamulaştırma ile yıkım yapıldı. Projeyi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi olarak birlikte yapıyoruz. Yaklaşık bir yıl karayollarını onayı beklendi. Maşukiye’de birlikte yönetim taraftarı olduğum için şuan beklemedeyiz” dedi.

SUADİYE’DE FİKİR BİRLİĞİ YOK

Suadiye Kent Meydanı Projesi hakkında da bilgi veren Başkan Üzülmez “Suadiye Meydan Projesi için önceden hazırlanan bir proje vardı. Biz göreve geldiğimiz zaman o projeyi iptal ettik. Mahalle sakinleri başta olmak üzere Suadiye’de yaşayan sözü dinlenir büyüklerle bir araya geldik. Projenin her aşamasını paylaştık. Her Suadiye’yi ziyaret ettiğimde projeyle ilgili görüşleri dinledik. Kendi aralarında bir toplantı yapmalarını istedik. Kendi içlerinde bir fikir birliği yok. Burada oy birliğinin çıkmasını beklemiyorum. Herkesin memnun olacağı ortak fikre sahip çıkacağımı söyledim. Mahalle sakinlerinin isteklerini yerine getireceğimi söyledim. Ancak toplantıda bir sonuç alınamadı” açıklamasında bulundu.

MECLİS KARARLARI

Meclis gündeminde yer alan Uzunbey Mahallesi imar planı değişikliği maddesi İmar Komisyonu’na, 2018 yılı mali yılı ek ödenek, 2019 yılı mali yılı bütçe taslağı ve 2019 mali yılı performans maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yapılacak olan kapalı pazar yeri için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ortak proje kapsamına alınması maddesi kabul edildi. Kanun gereği Kartepe Belediyesi’nin 2018 yılı mali yılı ek ödenek, 2019 yılı mali yılı bütçe taslağı ve 2019 mali yılı performans maddelerinin görüşülmesi için 10 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da ikinci birleşimin yapılmak üzere kapatıldı.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑