Siyaset

Şükrü Karabalık adaylık Dosyasını Aldı Pazar Günü Açıklıyor

Önceki dönem Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AK Parti Kartepe İlçe Başkanlığından başvuru dosyasını aldı.

8 Kasım 2018 Saat: 13:51
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 363 kez okunmuştur

Şükrü Karabalık adaylık Dosyasını Aldı Pazar Günü Açıklıyor
Şükrü Karabalık adaylık Dosyasını Aldı Pazar Günü Açıklıyor

AK Parti Kartepe İlçe binasında Kartepe Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği aday adaylığı başvuru komisyonu üyeleri ve yöneticileri Mehmet Tanta, Muhammed Duman ve Emre Öçbe'nin elinden dosyasını alan Şükrü Karabalık'ı Musa Karabalık'da yalnız bırakmadı. Karabalık'ın adaylık başvurusu için dosya alması, siyasi kulisleri canlandırdı. 

Kartepe’de aday adayı olup olmayacağı en çok merak edilen kişi kuşkusuz Kartepe eski Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’tı. Şükrü Karabalık’ın Kartepe Belediyesine aday adaylık noktasında İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’la görüşerek istişare ettiği  öğrenildi.

BAŞVURU PAZAR GÜNÜ 
AK Parti’den Kartepe Belediye Başkan aday adayı olacak Kartepe eski Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatına giderek aday adaylık başvurusunu hafta sonu yapacak. Kalabalık bir grupla aday adayı olması beklenen Karabalık’ın başvuru tarihi henüz netleşmedi. Karabalık, Pazar günü saat 15:00’de aday adaylık başvurusunu yapması bekleniyor.

1958 Suadiye - Kartepe doğumludur.

İlk ve Orta öğrenimini Suadiye´de ve İzmit Ticaret Lisesi´nde, yüksek öğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamıştır.

Mardin´de öğretmenlik, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yatılı Bölge Okulu Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

5 yıl Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini ifa ettikten sonra 1994 yılında İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü´ne atanmıştır.

Eğitim camiası içersinde pek çok başarılara imza atan Şükrü KARABALIK, yerel bir gazetenin düzenlediği " DORUKTAKİLER" adlı yarışmada yılın eğitimcisi seçilmiştir.

Milli Eğitim Şürası Komisyon çalışmalarında görev almıştır. Sayısız kurs ve seminerlere katılmış, çeşitli dernek va vakıflarda yöneticilik faaliyetlerinde bulunmuştur.

Başarılarından dolayı Bakanlık, Valilik ve Kaymakamlıklarca defalarca takdir, teşekkür, maaş ve 3 defa kademe terfi ile taltif edilmiştir.

İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü görevinden istifa ederek 1999 yılı yerel seçimlerinde DYP´den Suadiye Belediye Başkanı seçilmiştir.

2004 yılı yerel seçimlerinde 2. kez Ak Parti´den Belediye Başkanı seçilmiş olup, tekrar 3.kez seçilerek Kartepe Belediye Başkanı olaraksürdürdüğü görevine 2014 seçimlerine kadar devam etti. 

Şükrü Karabalık evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑