Güncel

Şahin den Mevsimsel Uyarı

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin, soğumadan atılan soba küllerinin plastik çöp konteynırlarını yaktığını, bununda kamu zararına neden olduğunu açıkladı.

22 Kasım 2018 Saat: 19:02
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 392 kez okunmuştur

Şahin den Mevsimsel Uyarı
Şahin den Mevsimsel Uyarı

ÇÖP KONTEYNIRLARINA SICAK KÜL DÖKMEYELİM

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin, yaptığı açıklamada, havaların soğumasıyla birlikte soba küllerinin soğutulmadan plastik çöp konteynırlarına atıldığını söyledi. Vatandaşların buna dikkat etmeleri gerektiğini belirten Şahin “Soğutulmamış soba külü veya yakıcı bir madde atmak suretiyle, bilerek veya bilmeyerek çöp konteynerlerinin yanmasına sebep olanlara Kabahatler Kanunu’na göre haklarında yasal işlem yapıp, cezai müeyyide uygulayacağız. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın dikkatli ve özenli olmasını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MİLLİ SERVET

Sözlerine devam eden Temizlik İşleri Müdürü Şahin “Çöp konteynerlerine, henüz tam olarak sönmemiş ve soğutulmamış soba külü veya sönmemiş sigara izmariti gibi yakıcı maddeler atılmamalı. Bu tür yakıcı maddeler, atıldığı çöp konteynerini içten içe ya da alev almak suretiyle kullanılmayacak şekilde tamamen yakmakta, bu da milli servet kaybına neden olmaktadır. Aynı zamanda yanan konteynerlerden çevreyi rahatsız edici bir koku yayılmakta, bununla da kalmayıp çevresindeki araçlar ve binalara sıçrayabilecek şekilde yangın tehlikesi oluşturmaktadır. Konteynerlere soba külü, sigara izmariti gibi yakıcı maddelerin atılmasının hem çöp toplama aracında, hem de boşaltma alanında yanma tehlikesi oluşturmaktadır. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑