Siyaset

Saadet'in Büyükşehir adayı belli oldu

Saadet Partisi'nin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın oldu

23 Şubat 2019 Saat: 12:01
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 133 kez okunmuştur

Saadetin Büyükşehir adayı belli oldu
Saadet'in Büyükşehir adayı belli oldu

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Saadet Partisi'nin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın oldu. Geçtiğimiz haftalarda tüm ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna duyuran Saadet Partisi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde de Birol Aydın isminde karar kıldı. 2014 yılında da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Birol Aydın’ın ismi gün içerisinde parti tarafından açıklanacak. Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkan adayı, İstanbul eski İl Başkanı, eski Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Gebzeli iş adamı Birol Aydın'ın ismi kamuoyunda büyük beklenti yarattı.
BİROL AYDIN KİMDİR?
Birol Aydın, 1969 yılında Gümüşhane‘de doğdu. İlk ve örtaöğretimini Gebze’de, yüksek öğrenimini Tunus Zeytune Üniversitesi’nde tamamladı. Üniversite sonrası Milli Gençlik Vakfı Gebze Başkanlığı, Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu. Milli Görüş partilerinin çeşitli kademelerinde görev yaptı. 2002-2005 yıllarında Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. Halen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi‘nden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı oldu. İyi derecede Arapça bilen Aydın, Kocaeli‘de ticari faaliyetlerini devam ettirmektedir. Birol Aydın, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Aile, Eğitim ve İş Hayatı: 1969 yılında, Gümüşhane / Şiran’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kocaeli’de okuduktan sonra, lisans eğitimini 1992-1997 yılları arasında Tunus Zeytune Üniversitesi'nde tamamladı.

1997-2012 yılları arasında Tunus ve Kocaeli'de çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundu.

Arapça bilen Birol Aydın, evli ve 3 çocuk babasıdır. STK ÇALIŞMALARI: Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nin çeşitli kademelerinde görev aldı. 2007-2014 yılları arasında (IYFO)-Uluslararası Gençlik Forumu'nda Genel Merkez yöneticisi olarak görev aldı. 2007'den itibaren (ESAM)-Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nde, Sn. Recai Kutan'ın yardımcısı olarak görev yapmaktadır. SİYASİ HAYATI: Fazilet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı(2002-2006) ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı (2014/2018) görevlerinde bulundu. 2006 yılından itibaren Saadet Partisi GİK üyesi olarak görev aldı. 2010 yılında yapılan kongreden sonra, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Genel Başkanlığı'nda, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2014 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve 2018 Genel Seçimleri'nde İstanbul Milletvekili Adayı oldu. Saadet Partisi Hakla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevini devam ettirmektedir.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑