Siyaset

KOCAMAN BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında yapılan ilk meclis toplantısında 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Komisyonlarda görev yapacak meclis üyeleri oylama ile belirlendi.

9 Nisan 2019 Saat: 15:52
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 196 kez okunmuştur

KOCAMAN BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
KOCAMAN BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Kartepe Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Meclis oturumunda 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, komisyon üyeliklerinin seçimleri yapıldı.

KAPIM HER ZAMAN AÇIKTIR

Kartepe Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Meclisi yöneten Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “İlk meclis toplantımız hayırlı uğurlu olsun. Bizim ortak değerimiz Kartepe’dir. Kartepemiz için hep birlikte çalışacağız. Kapım herkese açıktır. İstişarede bulunmak isteyen, düşüncelerini fikrilerini dile getirmek isteyenler buyursunlar” dedi.

BAŞKAN VEKİLLERİ SEÇİLDİ

“31 Mart’ta hemşehrilerimiz takdir ve teveccühünü sandığa yansıtmıştır” diyen Kocaman “Demokrasimizin en güzel tarafı da budur. Kartepemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bütün meclis üyelerimizi tebrik ediyorum” açıklamasında bulundu. Meclis oturumunda en genç ilk meclis üyesi Tuğçe Timur ve Kerem Yılmaz meclis katipliği görevini üstlendi. Yapılan gizli oylama ile Kartepe Belediyesi I’nci Başkan Vekilliğine AK Parti grubundan Orhan Akyüz, II’nci Başkan Vekilliğine Ali Kumru, Meclis Katip Üyeliklerine Eda Açıkyol ve Emine Özdemir, yedek katip üyeliklerine deFaruk Sarman ve Murat Soyer oy çokluğu ile seçildiler.

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Seçilen kâtip üyelerinin divana geçmeleri sonrasında yapılan gizli oylama ile Encümen Üyeliklerine AK Parti grubundan Ali Karakaş, Ahmet Özüer ve Erol Yılmaz (24) oyla seçildi. Yapılan açık oylama ile Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Ali Karakaş, Eda Açıkyol, Ahmet Sağırkaya, Niyazi Aydın ve Özlem Çankaya (CHP), İmar Komisyonu üyeliklerine Enes Aydınlı, Tuğçe Timur, Tahsin Varol, Yüksel Dilek ve Sabri Soyer (CHP), Sosyal Hizmetler Komisyonu üyeliklerine Selami Tarakçı, Ali Kumru, Fatma Öztaşkın, Murat Soyer ve Yakup Kalmuk (CHP), Türlü İşler Komisyonu üyeliklerine Orhan Akyüz, Mahir Tutak, Selçuk Kösemen, Recep Topal ve Turgay Adak (CHP), Çevre Komisyonu üyeliklerine Recep Ubay, Recep Topal, Faruk Cengizhan, Fatma Öztaşkın ve Esat Alioğlu (CHP), Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerine Emine Özdemir, Faruk Sarman, Kerem Yılmaz, Enes Aydınlı ve Alper Gümrük (CHP) oy birliği ile seçildi.

FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Yapılan açık oylama ile belediye başkanlarının doğal üye kabul edildiği Tarihi Kentler Birliği üyeliğine asil ve yedek olarak Enes Aydınlı ve Ali Kumru, Marmara Belediyeler Birliğine Ahmet Sağırkaya ve Niyazi Aydın ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyeliğine Ahmet Özüer ve Recep Ubay oy çokluğu ile seçildi. Meclis toplantısında Mart ayı olağan meclis tutanağı kabul edilirken, Denetim Komisyonu raporu hakkında bilgi verilmesi sonrasında meclis gündeminde yer alan toplantı gün ve saati ve meclis sesli ve görüntülü kayıt maddeleri de kabul edildi. Meclise verilen 15 dakikalık aranın ardından Kartepe Belediyesi I’nci Başkan Vekili Orhan Akyüz Başkanlığı’nda yapılan ikinci oturumda 2018 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

 Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑