Spor

Kocaeli Türkiye’ye örnek olacak

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Başkanlar Kurulu ve Spor Kulüpleri Çalıştayı Amatör Spor Haftası’nda Antalya Side Sueno Otel’de geniş bir katılımla gerçekleşti

15 Ekim 2018 Saat: 16:27
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 242 kez okunmuştur

Kocaeli Türkiye’ye örnek olacak
Kocaeli Türkiye’ye örnek olacak

Erol KAÇMAZ/ Antalya

KOCAELİ ANTALYA’DA TOPLANDI

Amatör Spor Haftası’nda sabah Side sahilinde yapılan sporun ardından Antalya Side Sueno Otel Çınar salonunda gerçekleşen düzenlenen Başkanlar Kurulu ve Spor Kulüpleri Çalıştayı’na Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erol Erturan, BBP eski İl Başkanı Serhat Duyar, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP Kocaeli İl Başkanı Halem Dedeoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Malkoç, TFF eski Yönetim Kurulu Üyesi ve KASKF eski Başkanı Rafet Kırgız, MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu, taban birlikleri Başkanları, KASKF Yönetim Kurulu, Kocaeli Amatör Spor Kulüpler Başkanları ve yöneticileri katıldı.

1980 KİŞİ MÜRACAATTA BULUNDU

Bu yıl beşincisi düzenlenen Başkanlar Kurulu ve Spor Kulüpleri Çalıştayı Antalya’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlk olarak programda engelli sporcular ile ilgili slayt gösterimi gerçekleşti. İlimiz eski hakemlerinden Özdilek Kırbaş açılış konuşmasının ardından ilk sözü KASKF Başkanı Murat Aydın aldı. Aydın yaptığı konuşmada “İlk başladığımızda bize bir daha yapılmaz hayal olur diyorlardı. Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz çalıştaya katılan tüm konuklara teşekkür ediyorum. Geçmişte büyük sıkıntılar yaşayan Federasyonumuz bugün 600 kişilik bir ekiple böyle bir toplantı yapmanın keyfini yaşıyoruz. 2,5 aylık bir emek sonucunda böyle bir toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Mutlaka eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi gidererek yol alıyoruz. 1980 kişi bu organizasyona gelmeş için müracat etti. Bu sayıyı 600’a kadar düşürdük. Bizden maddi destek bekleyen herkese destek verdik. Lige katılım bedellerini karşılıyoruz. Türkiye şampiyonasına giden takımlara destek verdik. Engellilerle ilgili bundan sonra çok daha önemli projeler yapacağız. Burada işin sadece futbol olmadığını ve bunlara destek verilmesini anlattık” dedi.

KİMSE ENGELLEYEMEYE GÜCÜ YETMEZ

Aydın konuşmasının devamında “İlimizde görev yapan Belediye Başkanlarını burada sizlerle buluşturuyoruz. Birlikteliğimizden vazgeçmeyeceğiz. Gençlik Nizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın başlattığı Kardeş İller projesinde ilk önce iki ille başladığımız projede şu anda 10 ille birlikte kardeş kulüp projesinde malzeme yardımı yapıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na 2005 yılında başlayan malzeme yardımını son yıllarda yapmamasını söyleyip tesis yapması talebinde bulunduk. İlimizde 40 tane sentetik çim saha bugün itibariyle spor kulüpleri tarafından kullanılıyor. Buz bütün spor branşlarının olduğu bir federasyonuz. Bu bütünlük

içinde herkese yer var. Düzenlediğimiz programı engellemeye kimsenin gücü yetmeyecek. Mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz” dedi.

NİMETLER PAYAŞILINCA GÜZEL

KASKF Onursal Başkanı Rafet Kırgız, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan söz alarak düşüncelerini aktardılar. Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan slayt gösterisinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu söz aldı. Karaosmanoğlu selamla ile başlayan konuşmasında “Amatör ruh çok farklı bir olay. Bu içten gelen severek yapılan spor. Profesyoneller para vermezsen topa vurmaz. Amatörler çok farklı. İlimizde yüzme sporu yapılıyor. İlimizde her yerde yüzme havuzu var. Mavi bayraklı plajlarımız var. İnandığınız zaman olmayacak bir şey yok. Başarının sırrı inanmaktır, inanıyorsunuz başaracaksınız. Hiçbir başarı tesadüfü değildir. Amatör ruhu Kocaeli’nde yeniden canlandırıyoruz. Çok güzel bir yolda ilerliyoruz. En güzel hizmet spordur. Bedenen ve ruhen insanları canlı tutmak sporla olur. İnsanları mutlu eden nimetler paylaşılırsa Allah bu sefer bu nimetleri çoğaltır” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAĞIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasının devamında “Sporu yaşam tarzı haline getirmeli. Hiçbir gencimizi sokağa bırakmayacağız. Kötü alışkanların en büyük önleyicisi spordur. Kocaeli Türkiye’ye örnek olacak. İlimizdeki amatör spor kulüplerinin sayısı bini aşması gerekiyor. Bunun için her zaman destek vereceğiz. Önemli olan bu kulüplerin gençlere hizmet etmesidir. Aktif olan spor kulüplerine destek olacağız. İnsan yalnızlaşırsa agresifleşir. Bunun için herkesin spor yapması lazım. Ne kadar çok hizmet o kadar destek. Herkese spor yaptıralım. 70 bin kadın ilimizde düzenli spor yapıyorlar. Biz iyi işler yapmakla mükellefiz. Kocaeli sağlıklı ve mutlu bir şehir olacak. Hepinizin güzel bir şekilde hizmet edeceğinize inanıyorum. Siz yapabileceğiniz her işi yapın. Hepinizden Allah razı olsun” dedi. KASKF Başkanı Murat Aydın ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na atletizm ferdi sporcu lisansı takdim ettiler. Antalya Valisi Münir Karaloğlu Antalya’da yapılan çalıştayın faydalı geçmesi için temennilerini iletirken tüm Amatör Spor Kulüplerine başarılar dileğinde bulundu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na KASKF Başkanı Murat Aydın bir hediye takdim etti.

AMATÖRLERE NAKİT YARDIM YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi slayt gösterisiyle birlikte yaptığı açıklamada “Kocaeli bir spor kenti. İlimizde tesisleşme hamlesinde 343 milyon 236 bin lira tesis yatırımı yaptık. Spor eğitimiyle ilgili hamle hayata geçirdik. Tesislerimiz spor okulları hayline geldi. Bu tesislerde 80 bin genç eğitim aldı. Spor organizasyonları kapsamı dahilinde birçok organizasyona imza attık. İlimizdeki amatör spor kulüplerine 2018 yılında 210 bin lira nakit, malzeme yardımı olarak 15 milyon lira yardım yaptık” ifadelerini kullandı. Bilgi yeni bir ödül yönetmeliği düzenlediklerini çalıştayda açıkladı. Bilgi açıklamasında “Milli sporcu sayılarına, ulusal başarılara göre ve kulüplerin derecelere giren sporcu sayılarına göre ödüllendirme sistemine dahil olacak. Bu sistem hakkında yapılacak değerlendirmeler sonunda spor kulüpleri hak edeceği nakit yardımı alacaklar. Bu sistemde futbolun dışında farklı spor branşlarının desteklenmesi anlamında ödüllendirme sisteminde çarpanları futboldan farklı olacak” dedi. Başkanlar Kurulu ve Spor Kulüpleri Çalıştayı yapılan slayt

gösterisi, Yaşam ve Sporcu Koçu Tuğba Yıldız’ın Ay yıldızlı bayrakla yaptığı gösterisi, günün anısına protokol üyelerine verilen hediyelerle tamamlandı.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑