Spor

Kartepe zirvesine giden alternatif yol asfaltlandı

Kartepe ilçesi Pazarçayırı Mahallesinden Kartepe zirvesine çıkan alternatif yolun bin 400 metresine asfalt serimi yapıldı

3 Kasım 2019 Saat: 21:46
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 204 kez okunmuştur

Kartepe zirvesine giden alternatif yol asfaltlandı
Kartepe zirvesine giden alternatif yol asfaltlandı

Anayol ve caddeleri onarım ve yenileme yaparak vatandaşların hizmetine sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi alternatif yolları da konforlu hale getiriyor. Kartepe ilçesi Pazarçayırı Mahallesinden Kartepe zirvesine çıkan alternatif yolun bin 400 metre asfaltsız kısmında Fen İşleri Daire Başkanlığı asfalt serimi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen çalışma ile yolun konforu arttırılmış oldu.

2 BİN 400 TON ASFALT SERİLDİ

Vatandaşların alternatif yolda daha konforlu seyahat edebilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Pazarçayırı Mahallesinden Kartepe Zirvesine çıkan yolun bin 400 metresindeki asfaltsız kısma 2 bin 400 ton asfalt serdi. Asfaltlama öncesinde yola 3 bin 500 ton PMT serimi yapıldı. Fen İşleri Daire Başkanlığı daha önceden yolun diğer kısımlarını da asfaltlamıştı.

KIŞ SEZONUNDA ALTERNATİF YOLLAR ÖNEM KAZANIYOR

Kocaeli ve çevre illerden gelen vatandaşların sıklıkla tercih nedeni olan Kartepede yaşanan yoğunluk nedeniyle zirveye uzanan diğer alternatif yollar önem kazanıyor. Kartepe ilçesi Pazarçayırı Mahallesinden zirveye uzanan alternatif yolun asfaltlanması ile vatandaşların daha konforlu seyahat etmesi sağlanacak.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑