Güncel

Kartepe Uzuntarla’ya çok amaçlı kültür merkezi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Uzuntarla’da Kültür Merkezi inşa edecek.

24 Ekim 2018 Saat: 13:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 191 kez okunmuştur

Kartepe Uzuntarla’ya çok amaçlı kültür merkezi
Kartepe Uzuntarla’ya çok amaçlı kültür merkezi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek projeler yapmaya devam ediyor. Kentin pek çok yerinde yapılan kültür merkezleri de bu projeler arasında yer alıyor. Konferans, kongre, düğün gibi organizasyonların gerçekleşmesine imkân veren bu yapılar, KO-MEK sınıflarıyla da çeşitli kurslara ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu kültür merkezlerinden birini de Kartepe Uzuntarla’ya kazandıracak.

 

İHALE 30 EKİM’DE

Büyükşehir Belediyesi, merkezin yapımını üstlenecek firmayı belirlemek için ihaleye çıkacak. 30 Ekim’de Büyükşehir ihale salonunda yapılacak oturum 09.30’da gerçekleştirilecek. Kültür merkezi Uzuntarla İbrikdere Mahallesi’nde yapımı gerçekleştirilecek. Kültür merkezi toplam bin 490 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak. Merkez, tek katlı olarak inşa edilecek. Yapı bünyesinde 350 metrekare KO-MEK birimi, 300 metrekare Sağlık Ocağı birimi ve 840 metrekare kültür merkezi  bölümü bulunacak.

 

ÜÇ BİRİM BİR ARADA

Yapının kültür merkezi bölümünde 540 metrekarelik çok amaçlı  salon, gelin odası, kulis, bay bayan wcler yer alacak. KO-MEK bölümünde spor salonu, derslikler ve muhtarlık birimleri oluşturulacak. Sağlık Ocağı bölümünde ise doktor odaları, muayene odaları, aşı odası, bebek bakım odası, mescit ve wcler bulunacak. Bina çevresi yaklaşık 3 bin 700 metrekare olup otopark ve yeşil alan düzenlemeleri yapılacak.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑