Spor

İSU’dan vatandaşlara uyarı

İSU’dan Kocaelili vatandaşlara uyarı İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli'de içme suyunun içime uygun olmadığını söyleyip arıtma cihazı satmaya çalışanlara karşı vatandaşları uyardı

26 Şubat 2019 Saat: 15:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 227 kez okunmuştur

İSU’dan vatandaşlara uyarı
İSU’dan vatandaşlara uyarı

İSU Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, son günlerde Kocaeli'nin bazı bölgelerinde halkın hizmetine sunulan sağlıklı içme suyunun uygun olmadığına yönelik art niyetli veya ticari kaygılardan dolayı arıtma cihazı satmaya çalışan kişi ve firmalar tarafından vatandaşlara yanıltıcı açıklamalar yapıldığının tespit edildiği belirtilerek, bu tip kurum ve kişilere vatandaşların itibar etmemesi gerektiği ifade edildi.

Kocaeli'de musluktan akan suların rahatlıkla içilebildiğine dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "İSU Genel Müdürlüğü olarak ev ve iş yerlerine hiçbir şekilde eleman göndermiyoruz. Gelen kişiler hırsızlık için yer tespiti veya cihaz satmak için gelmiş olabilir. İSU adını kullanarak ev ve iş yerlerine gelen kişilere karşı vatandaşlarımız duyarlı olmalıdır. Şüpheli durumlarda İSU Genel Müdürlüğü’nün 7 gün 24 saat faaliyet gösteren ALO 185 Çağrı Merkezi’ne bilgi verilmelidir. Mümkün ise gelenlerin fotoğrafları çekilerek kurumumuza bildirilmesi halinde bu tür art niyetli kişiler için de suç duyurusunda bulunulacaktır."

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑