Siyaset

İlk meclis toplantısına başkanlık yapacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi, 2019-2024 çalışma döneminin ilk toplantısını 16 Nisan Salı günü saat 15.00’de yapacak. Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başkanlık edecek.

14 Nisan 2019 Saat: 16:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 117 kez okunmuştur

İlk meclis toplantısına başkanlık yapacak
İlk meclis toplantısına başkanlık yapacak

İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet, henüz mazbatasını alamadı. Bu arada, diğer seçilen belediye meclisi üyeleriyle ilgili seçim kurulundan yazı gönderildi. Hürriyet, Büyükşehir Meclisi’nin ‘doğal üyesi’ konumunda. Mazbata almadığı için Büyükşehir Meclisi’ne katılsa bile, oy hakkı olmayacak. Ancak, toplantı gününe kadar mazbatasını alması halinde Hürriyet için bir engel kalmayacak.

BEŞ GÜN İÇİNDE

Büyükşehir Belediye Meclisi’ne seçilen üyelerle ilgili karar ve listenin ulaşmasının ardından meclis takip eden 5 gün içinde toplanmak zorunda. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da, bu prosedürü uygulayıp meclisi toplantıya çağırdı. Başkan Büyükakın’ın dışında Büyükşehir Meclisi’nde AK Parti’nin 58, CHP’nin 12, İYİ Parti’nin 5, MHP’nin 3, SP’nin 2 üyesi bulunuyor.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑