Siyaset

ERDOGAN’IN 657 DÖNÜŞÜNE TÜRKKAN’DAN TEPKİ

Ekrem İmamoglu’nun mazbatayı alması ve resmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak göreve başlamasından sonra gözler Cumhurbaşkanı Erdogan’a çevrilmişti.

19 Nisan 2019 Saat: 00:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 152 kez okunmuştur

ERDOGAN’IN 657 DÖNÜŞÜNE TÜRKKAN’DAN TEPKİ
ERDOGAN’IN 657 DÖNÜŞÜNE TÜRKKAN’DAN TEPKİ

Erdogan’ın katıldığı Memur-Sen genel kurulunda yaptığı konuşmadaki bir ayrıntı İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın gözünden kaçmadı.

Yerel seçimlerde yaşadığı Ankara ve İstanbul hezimetlerinden sonra 17 yıldır devletin her kademesinde kadrolaşan AKP’de başka bir panik havası yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdogan her fırsatta devlet memurluğunu sistemi eleştirmiş ve 657 sayılı kanunu devletin başına bela olarak görmüş ve kanunun kaldırılmasını istemişti. Ancak seçimlerdeki yenilgiden sonra yaptığı konuşmada Erdogan;” İnsanoğlu hem cahil, hem zalimdir. Ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber yürür. Ben Memur-Sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ne yapacak sana seni makamından mı alacak? Alsın.Seni memurluktan mı alacak? 657 denilen bu yasa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır. Arkanızda kapı gibi bir Memur-Sen camiası var” dedi.

ERDOGAN’IN MENFAATLERİ BOZULUNCA SÖYLEMİ DEGİŞTİ

Erdogan’ın bu konuşmasına twitter’dan üzerinden İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’dan “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen’in 6. Genel Kurulunda MemurSen çalışanlarına 657 güvencesi verdi. Aynı Erdoğan 2016 ve 2017 yıllarında ise 657 devletin başına beladır demişti. İzleyelim mi, ne dersiniz?” diyerek yanıt geldi. Türkkan’ın paylaştığı video’da Erdogan’ın 2016 ve 2017 yıllarından günümüze 657 söylemindeki değişimi ortaya koydu. Türkkan’ın bu paylaşımına ise takipçilerinden yine Erdogan’ın “İnsanoğlu hem cahil, hem zalimdir. Ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber yürür“ sözleriyle yanıt geldi.

Lütfü Türkkan’ın o paylaşımı;

https://twitter.com/LutfuTurkkan/status/1118944561387200512

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑