Siyaset

BAŞKAN ÜZÜLMEZ’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Cumhuriyet'in ilanının 95'inci yıl dönümünü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

27 Ekim 2018 Saat: 16:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 259 kez okunmuştur

BAŞKAN ÜZÜLMEZ’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN ÜZÜLMEZ’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, mesajında;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde istiklalini kazanmak için kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız nice zorluklara rağmen destan yazmış ve neticesinde Cumhuriyetimiz kurulmuştur. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur.

ŞAHLANAN TÜRKİYE, GÜÇLENEN CUMHURİYET

Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. İçinde bulunduğumuz konjonktür ülkemizin her ferdine, her kurumuna olduğu gibi bize de bazı önemli sorumluluklar yüklemektedir.

Özellikle 15 Temmuz'da FETÖ tarafından gerçekleştirilmek istenen ve milletimizin tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi tek yürek karşı koyması ile bastırılan darbe girişiminin ardından millet olma şuuru, Cumhuriyetimizin kıymeti bir kez daha net olarak anlaşılmıştır. Bu sorumluluğun bilincinde olarak demokratik, siyasal, kültürel, sosyal alanlarda olduğu gibi özellikle de ekonomik gelişmeye önem vererek atalarımızdan aldığımız Cumhuriyet mirasını gelecek nesillere, içinde yaşanılan asrın sorunlarına cevap verecek şekilde geliştirerek ulaştıracağız. Güçlenen Cumhuriyetimizle, şahlanan Türkiye’mizi hep birlikte inşa edeceğiz.

Bu vesile ile bu topraklar için gözünü kırpmadan canını seve seve veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet ile anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 95’nci yıl dönümünü yürekten kutluyorum"

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑