Güncel

AŞÇILIK KURSUNDA ‘’BALIK’’ ŞÖLENİ

Kartepe Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KAR-MEK)’te aşçılık eğitimi almaya başlayan kursiyerler çalışmalara başladı.

29 Kasım 2018 Saat: 13:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 281 kez okunmuştur

AŞÇILIK KURSUNDA ‘’BALIK’’ ŞÖLENİ
AŞÇILIK KURSUNDA ‘’BALIK’’ ŞÖLENİ

Türk ve Dünya Mutfağına yönelik teorik ve pratik eğitim veren KAR-MEK Aşçılık Kursu, eğitimlerine Kartepe Belediyesi Gelişim Akademisi’nde (Eski Kaymakamlık Binası) devam ediyor. Kartepe Belediyesi’nin kursiyerleri için hazırladığı uygulama mutfağında eğitim alacak olan kursiyerler, aldıkları eğitim ile farklı tarif ve lezzetler öğrenirken, yemek konusunda önemli ipuçları elde ederek, meslek sahibi olma imkanına kavuşuyor.

AŞÇILIK KURSUNDA ‘’BALIK’’ ŞÖLENİ

Eğitimlerine başlayan kursiyerler, denizlerin bereketli ve besin değeri yüksek olan balık sezonundan faydalanarak yaptıkları balık çorbası, hamsi mantısı, balık hamburger, midye dolma ve palamut şiş gibi lezzetlerle uygulama mutfağını adeta balık şölenine dönüştürdü.

BAŞKAN ÜZÜLMEZ’E TEŞEKKÜR

KAR-MEK eğitmenleri Şef Ayten Saner nezaretinde çalışmalarına hızlı bir başlangıç yapan kursiyerler, mutfakta eğitici ve keyifli saatler geçiriyor. Kartepe’de düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerden duydukları memnuniyeti dile getiren kursiyerler, “Kişisel gelişime yönelik projeleriyle bizleri destekleyen Kartepe Belediyesi Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑