Siyaset

AK Parti Kartepe'de Şeref Merttürk te talip

Seçimlere vekaleten başkanlarla gitmek istemeyen Ak Parti, ilçe başkanlıkları için temayül yoklaması yapacağını açıkladı.

18 Aralık 2018 Saat: 22:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 226 kez okunmuştur

AK Parti Kartepede Şeref Merttürk te talip
AK Parti Kartepe'de Şeref Merttürk te talip

Kartepe'de de 19 Aralık Çarşamba günü yapılacak olan temayül için İlçe Başkan Yardımcısı Şeref Merttürk'de Ak Parti Kartepe İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Av. Mustafa Kocaman’ın 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Kartepe’den Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından yerine Ak Parti Kartepe İlçe yöneticisi Faruk Baysal vekaleten bakıyordu. Ancak seçimlere vekaleten başkanlarla gitmek istemeyen Ak Parti, ilçe başkanlıkları için temayül yoklaması yapacağını açıklamış ve temayülle yeniden başkan seçimine gitme kararı almıştı.

"BU DAVAYA GÖNÜL VERMİŞ BİR KARDEŞİNİZ OLARAK ADAYIM"

lçe Başkanlığı için Ak Parti İlçe Başkanlığına vekalet eden Faruk Baysal, İlçe Yöneticileri Abidin Akyol ve Sadık Yılmaz’ın isimleri geçerken, bugün yeni bir aday daha İlçe Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı. Teşkilattan gelen yoğun talep üzerine aday olan Şeref Merttürk yaptığı açıklamada; " Yaptığımız istişareler sonucunda aday olmaya karar verdik. Mürferid alınan bir karar olmadı. Yıllardır partime hizmet veren bir dava insanı olarak adayım. Kartepe'yi, Kartepeliyi çok iyi tanıyan bir kardeşiniz olarak adayım. Kartepemize dinamizm kazandırma adına tüm birikim ve tecrübelerimizi seferber edeceğiz. Bizler büyük bir ailenin mensupları olarak bu temayülümüzü de birlik ve beraberlik içinde sonlandıracağız Allah yar ve yardımcımız olsun" şeklinde konuştu..

ŞEREF MERTTÜRK KİMDİR?

15.11.1980 Artvin Borçka doğumlu. İlk orta lise eğitimini  Borçka'da, Üniversite eğitimini Mersin Üniversitesi Müh. Fak. Gıda Mühendisliği olarak tamamladı. 2005'ten itibaren Kartepe’de hem ticaret, hemde mühendislik yapıyor. 2014-2017 arasında Tanıtım Medya olarak ilçe başkan yardımcılığı yaptı. 2017'den sonrada Yerel Yönetimler ilçe Başkan Yardımcısı görevine devam ediyor. Evli 1 kız çocuğu babası.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑