Siyaset

Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi verilecek

AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Gülay Artut Kartepe’de karış karış gezerek vatandaşlarla kucaklaştı.

1 Mayıs 2023 Saat: 22:45
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 602 kez okunmuştur

Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi verilecek
Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi verilecek

Vatandaşların büyük desteği ile karşılanan Artut; “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.” dedi.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimler için çalışmalarını yoğun bir şekilde gerçekleştirilen AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Gülay Artut, Kartepe vatandaşlarla kucaklaştı. AK Parti İlçe Başkan vekili  Murat Yılmaz, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Akyüz, Kadın Kolları Başkanı Elif Durmuş ve ilçe teşkilatı ile birlikte Kartepe’yi karış karış gezen Milletvekili Adayı Gülay Artut, vatandaşların büyük desteğiyle karşılandı.

YENİ EVLENEN ÇİFTLERE FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK

AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan projeleri anlatan Artut; “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankası’nın faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir. Bu üç unsurlu programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumunu gözetecek, programlar arasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir seviyede kuracağız. Sosyal destek programlarımız ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir. Sosyal yardımlardan yararlanma koşullarını standardize edeceğiz. Annelere olduğu gibi babaların da esnek çalışma imkânlarını genişleteceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyucu tedbirler alacağız.” dedi.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑