Vasfi Aşçı Spora Dair
Vasfi Aşçı Spora Dair

SPORDA BAŞARI VE HAYAL

21 Kasım 2018 Saat: 01:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 480 kez okunmuştur

Her zaman söylerim ya..

Hayali olmayanın, hedefi olmaz…

Hedefi olmayanın sonuçları olmaz.

Her spor kulübünün hedefi olduğu gibi, her antrenörün ve sporcunun da hedefleri vardır. Bu hedeflere ulaşmak ise, başarı merdivenlerinde yürümekten geçer.

Hiçbir kimse de, hedeflerine doğru yürürken başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır.

Başarı, zorlukları göze almaktır.

Başarı, engellerle bir bir boğuşmaktır.

Başarı, emek ister, ter akıtmak ister.

Başarı, bedel ister.

Hedefleri olanda, bu bedelleri her zaman ödemeye hazır olur ve göze alır.

Türk Karatesi ve Kocaeli Karatesi dendiği zaman ilk akla gelen Adnan Şamdan’dır. Adnan Şamdan 35 yıla yakın bir zamandır Kocaeli’nin Gebze ilçesinde gençlere hizmet vermektedir. Bu süre içinde Dünya, Avrupa ve Onlarca Balkan Şampiyonu sporcu yetiştirerek Dünya ülkelerinde Bayrağımızı dalgalandırdı. Bölgesel ve Ulusal müsabakalarda İlçemizi temsil ederek sayısız şampiyonlar yetiştirdi.

En son Rize’de yapılan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonasında Türk karatesinin genç yeteneklerinin tatamiye çıktı. Bu müsabakalarda 33 dalda madalyalar sahiplerini buldu. Bu bağlamda Şampiyonlar yetiştiren Darıca belediyesi eğitim spor kulübü Karate Teknik direktörü Adnan Şamdan’ın sporcuları milli takım seçmesinde 4 sporcu finallere kaldı ve 4’de 4 yaparak 4 altın madalya ile milli takım seçmelerinde büyük avantaj sağladılar. Ayrıca 7 sporcu da alttan gelerek milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandılar. Darıca belediyesi eğitim spor kulübü 4 altın madalya kazandı ve iki sporcusu da Şeyma Aleyna Atasert ve Adem Alper Çoban Avrupa da ülkemizi temsil etmek için Milli takım aday kadrosuna seçildiler. Ayrıca Darıca belediyesi eğitim spor kulübü 73 kulüp arasında şampiyonayı 2 sırada kapadı. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Tabii ki her başarı tek başına veya tesadüfü bir başarı olmadığı gibi, her başarının arkasında da gizli güçler elbette vardır. Sporun için gelen ve buradaki sporculara, teknik heyete her türlü desteği sağlayan, Sayın Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ne kadar teşekkür etsek azdır.

Rize’deki bu şampiyonaya önceki yıllara nazaran çok sayıda ekipler katılarak, zorlu ve çekişmeli maçlar oldu. Bununla beraber heyecan tansiyon elbette çok yüksekti. Çünkü 8-10 Şubat tarihlerinde Danimarka’nın Aalborg kentinde düzenlenecek Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek Milli takım kadrosunun seçmelerinin de burada yapılacaktı.

Kimi bu hedefini tutturdu, kimi ise hedefinin uzağında kaldı. Bazı kulüpler ve takımlar kendilerini dev aynasında görmeyi de ihmal etmediler. Önemli kurumların desteğini alarak yapılan onca yatırımlarla sıradan kulüplerin yarı başarısına dahi zor ulaştılar.

Hangi sporu yaparsanız yapın, hedeflenen başarının çok uzağında kalmışsanız çok büyük bir eksiğiniz var demektir. Başarı için hedefleriniz doğrultusunda planlı programlı çok çalışmanız gereklidir.

Sadece çok çalışmakta yetmiyor. Başarı doğru bir yönetim ve çok çalışmaktan geçiyor. Bu nedenle hayallerinizi ve hedeflerinizi her zaman yüksek tutun. Hayalleri olan insan çok güçlüdür.

Kalın Sağlıcakla ..

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

2018 BALKAN ŞAMPİYONASI16 Aralık 2018 Saat: 23:23
Balkan Karate Federasyonu’nun düzenlediği 19. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Balkan Karate Şampiyonası, geçtiğimiz hafta Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde düzenlendi.
Dünya ve karate17 Kasım 2018 Saat: 19:52
Tüm Yazıları
Yukarı ↑