Eğitim

ŞEHİT ÖĞRETMEN ERGİN KOMUT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE YÜRÜTÜLEN KİMYASAL HAYATIMIZ eTWİNNİNG PROJESİ TAMAMLANDI

Şehit Öğretmen Ergin Komut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eTwinning Projeleri kapsamında 3 Ülke ve 13 okul ortaklığı ile başlamış olduğu “Kimyasal Hayatımız eTwinning projemiz” kapsamında hedeflediği çalışmalarını tamamlamıştır.

10 Haziran 2021 Saat: 21:14
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 391 kez okunmuştur

ŞEHİT ÖĞRETMEN ERGİN KOMUT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE YÜRÜTÜLEN KİMYASAL HAYATIMIZ eTWİNNİNG PROJESİ TAMAMLANDI
ŞEHİT ÖĞRETMEN ERGİN KOMUT MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE YÜRÜTÜLEN KİMYASAL HAYATIMIZ eTWİNNİNG PROJESİ TAMAMLANDI

• Proje, Ekim ayında 3 Ülke ve 13 okul ortaklığı ile kuruldu. Projeye Şehit Öğretmen Ergin KOMUT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Sevgi BOZKURT, “Barış E.” “Betül A.” “Hüseyin K.” “Mustafa A.” “Nansu S.” “Sueda Z.” “Ümit Ç.” ile birlikte katıldı. Kimyasal Hayatımız eTwinning projemizde , Kimyanın hayatın tam merkezinde olduğunu yapılan etkinliklerle, araştırmalarla öğrencilere keşfettirilmeye çalışıldı.
Hedefleri,
• Korana virüsün hayatımıza girdiği bu dönemde uzaktan eğitim alan öğrencilerine, öğrenci velilerine ve projenin sesinin duyulacağı bütün sağlığına önem verenler için kimyanın hayatımızın bir parçası olduğunu göstermeyi amaçladılar.
• Kimyanın sadece deneylerden ibaret olmadığını, aslında günlük hayatımızın tamamında yer aldığını, yararları ve zararlarıyla göstermek amaçlandı.
Bu bağlamda, Kimyasal maddelerle ilgili birçok çalışma alanı olduğu yaparak yaşayarak araştırıp sınıflandırarak öğrencilerin yenilenen teknolojiyi kullanılarak keşfetmeleri sağlandı. Hazır ve Organik Gıdalar, Polimerler, Kozmetik, İlaçlar, Temizlik Malzemeleri ve Dezenfeksiyon üzerine araştırmalar yaptılar.
• Hazır gıdaları alırken, nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrendiler. O gıdanın bize neler kazandıracağını ve kaybettireceğini öğrendiler. Ailece turşu, tarhana, yoğurt, ekmek vb. yaparak keyifli zaman geçirdiler. Hayatlarında polimerlerin neler olduğunu ve nerelerde kullanıldığını keşfettiler. Aşırı ilaç kullanımının sonuçlarını, hem kendi sağlığına hem de ekonomiye etkilerini incelediler. Tam da Pandemi dönemindeyken temizlik malzemelerinin doğru kullanımını ve kullanımı sırasında dikkat etmeleri gerekenleri araştırarak öğrendiler. Kendi temizlik malzemelerini hazırladılar. Bunun gelecekte iş seçmelerinde etkili olacağını söylediler. Gereksiz kozmetik kullanımının zararlarını ve doğal ürünlerle de bakımlı olunabileceğini keşfettiler. Kendi dezenfektanlarını yaparak hem doğal hijyen sağladılar hem de ekonomilerine katkı sağlamış oldular.
• Projemizin finalinde öğrencilerimize ve velilerimize proje ile ilgili düşüncelerini sorduk. Aldığımız cevaplar biz öğretmenleri çok memnum etti ve iyi ki bu projeye başlamışız dedirtti.
Ortalama sekiz aylık verimli ,eğitici ve eğlenceli bir çalışma sürecinin artık sonuna geldik. Bütün ortaklarımızla proje süresince yaptığımız çalışmalardan bir kesit alarak final ürünü olarak bir ebook hazırladık. 4 Sergi Çalışması yaptık. Ve projemizin konularının tamamını kapsayan bir takvim hazırladık. Hazırladığımız çalışmaları beğenilerinize sunuyoruz.

https://www.canva.com/design/DAEd1P9B5Jc/view (e-Book)
1st Exhibition:https://www.artsteps.com/view/600164222562851eba1ce22b?currentUser
https://twinspace.etwinning.net/126177/pages/page/1318064
2nd Exhibition:https://www.emaze.com/@AOTOZWCLL/our-chemcal-lfe-etwnnng-project
https://twinspace.etwinning.net/126177/pages/page/1327481
3th Exhibition:https://wke.lt/w/s/d3SOCT
https://twinspace.etwinning.net/126177/pages/page/1516689
4th Exhibition: https://twinspace.etwinning.net/126177/pages/page/1616859
https://docs.google.com/presentation/d/1AaNvqA1Jw2Lw27IM7vM4YZiVHYQwI_KBmtKO8fCVGKM/edit?usp=sharing
-Calendar:https://twinspace.etwinning.net/126177/pages/page/1141837

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑