Siyaset

MHP li Dursun uyardı

12 Haziran 2019 Saat: 17:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 663 kez okunmuştur

MHP li Dursun uyardı
MHP li Dursun uyardı

 Kartepe kontrolden çıkar! 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kartepe’de tanınan ve sevilen simalarından olan Serbülent Dursun, yetkililer Suriyeliler konusunda uyardı. Dursun, aldığı bazı şikayetler olduğunu dile getirerek, “Buranın delikanlısı serttir, ufak bir kıvılcımda Kartepe kontrolden çıkar, bunun altından kimse kalkamaz” dedi İç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyelilere, vatandaşların tepkileri dinmiyor. Sahillerde, plajlarda boy gösteren, yeşil alanlarda nargile içen Suriyeliler için “Askerimiz onlar için şehit olurken, onlar savaştan kaçıp, ülkemizde keyif çatıyor” diyenleri sosyal medyada ve hayatın içinde sıklıkla görmek mümkün. Üstelik bu konuda sadece muhalefetten değil, iktidar partisi AKP ve ittifakı MHP’ye gönül vermiş vatandaşlardan da benzer tepkiler geliyor. Bunun yanı sıra “Kafa keserim” diye bağırandan, toplu halde dolaşıp kadınlara laf atan, taşkınlık çıkaran Suriyeli gruplara kadar pek çok olay vuku bulunca tepkilerin dozu daha da arttı. Vatandaş, ileride Suriyelilerin, ülkemiz için iç tehdit olacağından endişeli.

“BURANIN DELİKANLISI SERTTİR”

Bu konuda endişe duyan isimlerden biri de Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kartepe’de tanınan ve aktif isimlerinden olan Serbülent Dursun. Bugün sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda Kartepe Kaymakamı, Kartepe Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve bekçileri Suriyeliler konusunda uyardı. Dursun, Türkiye ve Kocaeli genelinde yaşanan olayları hatırlattı, Kartepe’de de benzer olayların yaşanabileceğini ifade etti, Suriyelilerin toplu dolaştığı mevkiler olduğunu, kadınların bundan rahatsızlık duyduğunu belirterek “Burası Kartepe, buranın delikanlıları serttir, ufak bir kıvılcımda Kartepe kontrolden çıkar” ifadeleriyle yetkilileri uyardı. "KÖSEKÖY IŞIKLAR GÜZEGAHINDA..."

Serbülent Dursun, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Buradan Kartepe Kaymakamımıza, buradan Kartepe Emniyet Müdürlüğümüze, Kartepe’de görev yapan bekçilerimize, buradan Kartepe Belediye Başkanımıza duyurumdur. Kocaeli’nin hemen hemen her ilçesinde Suriyeliler var ve bu Suriyeliler artık gruplaşmaya ve tatsız olaylar çıkarmaya başladı. Lakin Kartepe’de daha tatsız bir olay yaşanmadı ama yaşanmayacak anlamına da gelmiyor. Akşam ezanından sonra Köseköy ışıklar, bankalar güzergahında toplu tolu Suriyeliler, oralarda, kaldırımlarda dolaşıyor. Özellikle bayanların bu noktada şikayetlerini çok duyuyorum. Özellikle bana da şikayetlerini dile getiriyorlar. Bakın burası Kartepe, buranın delikanlısı serttir. En ufak bir kıvılcımda Kartepe, kontrolden çıkar, istenmeyen olaylar yaşanır. Kimse bunun altından kalkamaz. Bu bölgeler kontrol altına alınmalıdır. Buradan herkesi uyarıyorum. Allah’a emanet olun.”

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑