Güncel

Kurbanlık Hayvan Satış Yeri İçin Hazırlıklar Tamam

Başiskele Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan satışı yapacak satıcılar için Doğantepe Mahallesi’nde Kurbanlık Hayvan Satış Yeri hazırladı.

19 Mayıs 2023 Saat: 18:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 183 kez okunmuştur

Kurbanlık Hayvan Satış Yeri İçin Hazırlıklar Tamam
Kurbanlık Hayvan Satış Yeri İçin Hazırlıklar Tamam

Bu yıl 28 Haziran’da başlayacak olan Kurban Bayramı için hazırlıklar Başiskele’de devam ediyor. Başiskele Belediyesi, kentte kurbanlık satış yerlerinin düzensiz ve yerleşim alanlarının içerisinde olmaması, ulaşımın ve nakliyenin daha rahat ve güvenli olabilmesi adına geçen yıl başlattığı uygulamayı bu yıl da devam ettiriyor. Başiskele Belediyesi koordinesinde yürütülen çalışmalarla Doğantepe Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde kurulan Kurbanlık Hayvan Satış Yeri kıyasıya pazarlıklara ev sahipliği yapacak.   

DERME ÇATMA YERLERDE KURBANLIK SATILAMAYACAK

Başiskele’de kent yaşamını olumsuz etkileyen, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan derme çatma yerlerde kurbanlık hayvan satışına izin verilmeyecek. Yeni kurulan hayvan satış yeri hem satıcılara hem de alıcılara büyük kolaylıklar sağlayacak.

İLK KURBANLIKLAR GELDİ

Başiskele Belediyesi tarafından oluşturulan Kurbanlık Satış Yeri’ne ilk kurbanlıklar geldi. Anadolu'nun çeşitli illerinden kamyonlara yüklenen küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklar Başiskele Belediyesi Kurbanlık Hayvan Satış Yeri’nde görücüye çıkmaya başladılar.

MÜRACAATLAR BAŞİSKELE ZABITA’YA YAPILACAK

Kurbanlık satış alanında yer almak isteyen vatandaşlar, Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvuru yaparak küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık satışı için çadır kurabilecek. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, Başiskele Belediyesi’nin 444 41 10 nolu Çağrı Merkezi’ni 7/24 arayabilecekler.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑