Güncel

Köseköy Köprülü Kavşağı Hizmete açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Köseköy Köprülü Kavşağı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla gerçekleştirildi

16 Şubat 2019 Saat: 17:10
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 508 kez okunmuştur

Köseköy Köprülü Kavşağı Hizmete açıldı
Köseköy Köprülü Kavşağı Hizmete açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Köseköy Köprülü Kavşağı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış programına Kavşağı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediyen Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanu Albay Osman Aslan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram, AK Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kocaman, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, davetliler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
YIĞILMANIN ÖNÜNE GEÇİLECEK
Büyükşehir Belediyesi’nin kesintisiz ulaşım için hayata geçirdiği Köseköy Kavşağı, bölgede önemli ulaşım kolaylıkları sağlayacak. Kartepe ilçe merkezine bağlantı sağlayan ve İstanbul- Ankara araç trafiğini taşıyan kavşak tamamlandığında, bölgedeki trafiği rahatlatacak. Battı-çıktı şeklinde yapılan kavşak, D-100’ün böldüğü Kartepe ilçesinde bir bütünlük oluşturacak. Işıkların ortadan kalmasıyla da araç yığılmalarının önüne geçilecek.
YAN YOLLARLA BAĞLANACAK
Köseköy Kavşağı TEM otoyolundan giriş-çıkış yapan ağır vasıta araçlarından kaynaklanan trafik yükünü de ortadan kaldıracak. Kavşakla birlikte araçlar transit geçiş yaparak trafiğin rahatlamasını sağlayacaklar. Kavşaktaki yan yollar Sabancı Kavşağı yan yollarına bağlanacak. Yan yollar dönüş şeritleriyle üç şerit olacak. Tünel içi ise 2 çarpı 2 şerit olarak yapıldı.
YAYA KÖPRÜSÜ DE İNŞA EDİLDİ
Proje kapsamında 110 metre kapalı tünel 500 metre açık kısım yapıldı. Proje anayolu bin 300 metre olarak düzenlendi. Projede 2 bin 600 metre de kuzey güney yan yolları yapıldı. Proje kapsamında 1 adet de yaya köprüsü inşa edildi. Kavşak çalışmasında 35 bin sıcak asfalt, 11 bin metrekare parke, 10 bin 500 metre de bordür kullanıldı. 
'EKSİKSİZ VE ZAMANINDA YAPILDI'


Programda ilk olarak söz alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kartepe’nin en büyük sorunlarından birinin çözümü oldu. Kocaeli Türkiye’nin en önemli sanayi kentidir. En genç ilçemiz Kartepe. Bu bölge özellikle hafta sorunları ve mesai saatleri içinde sıkıntı yaratıyordu. Kavşak aksaklıklar sonrasında hemen müdahale edilerek eksiksiz ve zamanında yapıldı. Tüm emeği geçenlere ve ikinci defa ihaleyi almış yatırımcı firmaya da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
'UZUN KUYRUKLAR OLUYORDU'
Üzülmez’in ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “15 yıldır Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Kentimize çok önemli hizmetler yaptık. Ekibimizle, siyaset arkadaşlarımızla ve en başta Cumhurbaşkanımızla Kocaeli’nin makus talihini artık geride bıraktık. O kirli, kokan, trafiği felç olmuş Kocaeli’nin yerinde artık çok daha güzel bir Kocaeli var. Hatırlayın bu yolun eski halini. Tek gidiş, tek geliş, uzun kuyruklar oluyordu. Halkımız bunu çok güzel görüyor. Biz artık askerlik görevimizi tamamladık. Bu güzel eserleri kazandırmaktan sizlerden daha fazla mutluluk duyuyorum” diye konuştu.
'YOLLARIN EMNİYETİ HEPİMİZİ İLGİLENDİRİYOR'
Konuşmasının devamında Karaosmanoğlu, “Bizler risk aldık karayollarımızla görüştük, bazı kavşakları onlar bazılarını biz yaptık. Artık burasının adı D-100 karayolu. Uluslararası bir yol. Burayı kesintisiz hale getirdik. Buradan Hereke’ye kadar hiçbir yerde durmadan rahat rahat ulaşım imkanı var. Bunlar halkın hak ettiği hizmetlerdir. Bize yakışan bu hizmetlerdir. Birlik ve beraberliğimiz oldukça her şeyi başarısızız. Metro çalışmasına Kartepe’de de başlayacaktır. Kocaeli çok yoğun bir şehir. Bu yolların konforu, emniyeti hepimizi ilgilendiriyor. Bundan sonra bu hizmetler çok daha kaliteli şekilde devam edecektir” sözlerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi

'AVRUPA VE ASYA’YI BİRBİRİNE BAĞLIYOR'
Karaosmanoğlu’nun ardından söz alan Vali Hüseyin Aksoy, “Kocaeli Türkiye’nin önemli bir şehridir. Coğrafi konum itibariyle Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlıyor. Karayollarının yol ağından olmasına rağmen Büyükşehir bu sorunu çözmek adına bir çalışma yapmıştır. Burası ulusal ve uluslararası bir yol niteliğini taşımaktadır. Bu kavşakta eskiden önemli aksaklıklara yol açmaktaydı. Büyükşehir belediyemize teşekkür ediyor ve tesisimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
'KOCAELİ’NİN BENİM İÇİN AYRI ÖNEMİ VAR'
Aksoy’un ardından konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Size hemşerilerim diye seslenmek istiyorum. Çocukluğumun bir kısmı Kocaeli’de geçti. Babam İzmit İmam Hatip Lisesi’nde öğretmendi. Kocaeli’nin benim için ayrı bir önemi var. Belediyeciliğin ne kadar zor olduğunu yakinen bilen birisiyim. İstanbul geçmişte çöpten, hava kirliliğinden geçilmiyordu. Eskiden maske veriyoruz denilen dönemlerden suyu, havası temiz bir kente ulaştık. Kocaeli’de de benzer bir durumdaydı. Körfez’den geçerken burnunuzu tıkamak zorundaydınız. 1999 depreminden bir eser kalmamış. Şehir hızla kalkınmış. Başta İbrahim Başkan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar
'KOCAELİ HEP DESTEK TAM DESTEK DİYECEK'
Son olarak Bakan Dönmez, “Tahir başkan yola devam edecektir. Ben aslen Bilecikliyim. Tahir başkanı bonservis ödemeden aldık. Burası önemli güzergahların geçtiği bir nokta. Enerji ağları açısından da önemli bir nokta. Türkiye’nin en büyük rafinerisi de İzmit’te. Kocaeli bir sanayi kenti. Ülkemizin en gelişmiş 3-5 şehrinden biri. Altyapı sorunlarının büyük bölümü halledilmiş durumda. Yine bir doğal afetle karşılaştığımızda binalarımızın insan sağlığını tehdit eder noktadan uzaklaştırılması gerekiyor. AK Parti belediyeciliği bir okul oldu. Kocaeli bundan sonra da hep destek tam destek diyecek. Kavşak ve tünelimiz hayırlı uğurlu olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 22 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 20 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑