Güncel

KOCAMAN PİŞMANİYE ÜRETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, 10 pişmaniye üreticisi tarafından Kartepe’de kurulacak olan fabrikayı ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

5 Kasım 2020 Saat: 19:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 701 kez okunmuştur

KOCAMAN PİŞMANİYE ÜRETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
KOCAMAN PİŞMANİYE ÜRETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

İzmit'in meşhur pişmaniyesini üreten 10 firma, pişmaniye üretimini artırarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlarındaki satışlarını yükseltmek amacıyla bir araya geldi. Kartepe Ertuğrul Gazi Mahallesi D-100 Karayolu kenarındaki 4 katlı bir binayı 10 yıl süreyle kiralayan pişmaniye firmaları, İzmit Pişmaniye Anonim Şirketi (İZPAŞ) adı altında birlikte üretim yaparak aylık 50 ton olan üretim kapasitesini 100 tona çıkarmayı hedefliyor. Baştan sona tadilata alınan 4 katlı pişmaniye fabrikasının önümüzdeki 2 ay içerisinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

İLÇEMİZE DEĞER KATACAK

İZPAŞ yetkililerinden bilgi alan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kocaeli'mizin en önemli ve ülkemizce tanınan, coğrafi işaretli lezzeti olan pişmaniyemizin büyük bir bölümü artık Kartepemizde üretilecek. Kartepemizde böyle bir tesisin yapılması için alınan karar bizleri memnun etmiştir. Yapılacak olan bu yatırımla Kartepemizin ticari hayatına da çok önemli bir katkıdır. İstihdama önemli katkıları olacaktır. İlçemize değer katacaktır. Bu yeni ortaklığın hayırlı ve başarılı olmasını diliyor, üretici firmalarımıza Kartepemizi tercih ettiği için teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

İHRACATIN GELİŞMESİ ÖNEMLİ

Pişmaniye üreticilerinin kapasitelerini arttırarak yurt dışına açılmayı planladıklarını ifade eden Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Pişmaniye kentimizin, coğrafi işareti bulunan önemli bir marka değeri. İç piyasa ve dış piyasada talebin artması, ihracatın büyümesi kentimiz ve ülkemiz açısından sevindirici bir gelişme olacaktır” dedi.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑