Güncel

KARTEPE’YE SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTASYON MERKEZİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatıyla “Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi” çalışmalarına start verildi.

21 Nisan 2021 Saat: 14:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 60 kez okunmuştur

KARTEPE’YE SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTASYON MERKEZİ
KARTEPE’YE SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTASYON MERKEZİ

Başkan Kocaman başlayan proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

KARTEPELİ HAYVANSEVERLERE MÜJDE

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın çok önemsediği sokak hayvanları ile ilgili “Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi” projesi çalışmalarına start verildi. Karatepe Mahallesi Atla Terapi Merkezi yanında yapımına başlanan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kocaman yetkililerden bilgi aldı.  

4 BİN METRE KAREDE HİZMET VERECEK

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi 4000 metre kare alanda hizmet verecek. Merkezde 150 m² hizmet binası, 80 ve 60 m² lik toplamda 140 m² iki ayrı yapıda 20 adet hayvan barınağı, hizmet binası içerisinde 1 adet Post operatif alan,1 adet ameliyathane, 1 adet muayenehane, 1 adet veteriner hekim odası, 1 adet özel ilaç odası, 1 adet ecza odası, danışma, sosyal alan, 1 adet sarf malzeme deposu yer alacak. 20 adet barınak içerisinde 60 m²’lik yapıda hasta hayvan kabulü, banyo, kafesler ve 80 m²’lik yapıda ise sağlıklı hayvan kafesleri, müşahede alanı, karantina alanı, malzeme deposu ve kedi evi yer alacak.

SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZ İÇİN HER ŞEYİ DÜŞÜNDÜK

Çalışmaları yerinde inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “korunmaya ihtiyaç duyan hayvanlara bakmak, evsiz hayvanlar için ev bulmaya çalışmak ve kayıp evcil hayvanları sahipleriyle yeniden bir araya getirmek amaçlanmaktadır. Sokaktaki dostlarımız için her şeyi düşündük. Yapımına başladığımız rehabilitasyon merkezimiz ile; ameliyathane muayenehane ve veteriner odasının da içinde olacağı modern bir hizmet alanını Kartepemize kazandırıp, hayvan dostlarımıza daha güzel bir hayat sunmayı arzu ediyoruz” açıklamasında bulundu. 

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑