Güncel

KARTEPE’DE MART AYI MECLİS TOPLANTISI HÜZÜNLÜ GEÇTİ

Kartepe Belediyesi’nin Mart ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

3 Mart 2021 Saat: 19:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 45 kez okunmuştur

KARTEPE’DE MART AYI MECLİS TOPLANTISI HÜZÜNLÜ GEÇTİ
KARTEPE’DE MART AYI MECLİS TOPLANTISI HÜZÜNLÜ GEÇTİ

Kartepe Belediyesi’nin Mart Ayı olağan meclis toplantısı meclis salonunda Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısı öncesinde Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “Bugün hüzünlüyüz. Hep birlikte bir kardeşimizi çalışma arkadaşımızı kaybettikten sonraki ilk meclisimiz. Tugayımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına Allah sabırlar versin. Tugayı özleyeceğiz. Çok güzel bir kardeşimizdi. Onu unutmayacağız. İnanın cümleler insanın boğazında düğümleniyor” dedi.

KOCAMAN’DAN KOVİD-19 UYARISI

“Yeni normalleşme sürecine başladık” diyen Başkan Kocaman “Kocaeli olarak riskli bir bölgedeyiz. Biraz daha hassasiyet içerisinde olmalıyız. Tedbirlerimize dikkat etmeliyiz. Belediye olarak ilçemiz genelinde sosyal hayat ve iş hayatında kurallara uyulmasını gereken tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Yaz ayı gelmektedir. Çalışmalarımız hızlanacaktır” açıklamasında bulundu.

İŞÇİYE 4.600 TL

KARTEPE İŞÇİSİ MASADAN MUTLU KALKTI

Toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmayla noktalandığını belirten Başkan Kocaman “Sendikamızla anlaşma sağlayarak imzalarımızı attık. Evli, iki çocuklu ve en düşük ücretli bir işçimizin giydirilmiş maaşı 4.600 TL olmuştur. Karşılıklı iyi niyet ve güven çerçevesinde geçirdiğimiz süreç sonunda en önemli kazanımımız işçimizin mutluluğu ve gülümsemesidir. Tüm işçi kardeşlerimize, ailelerine ve Kartepemize hayırlı, bereketli olsun. Bundan sonra daha disiplinli, verimli ve çalışkan olarak işlerimize odaklanacağız” ifadelerini kullandı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan İstasyon Mahallesi, Rahmiye 31. Bölge, Sarımeşe 28. Bölge,  Eşme Mahallesi uygulama imar planı değişikliği ile evsel atık bertaraf tarifeleri maddeleri oy birliği ile kabul edildi. 

KAHVEHANE VE ÇAY OCAKLARINA DESTEK

Meclis gündemine gelen Arslanbey OSB Sanayici ve İşadamları tarafından 145 bin TL şartlı bağışın Kartepe genelinde faaliyet gösteren kahvehane ve çay ocağı ruhsatlı 145 adet iş yeri sahibine dağıtılması mecliste oy birliği ile kabul edildi. Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “Kartepe her zaman bir ailedir. Bu geçtiğimiz zor günlerde birçok esnafımız mağdur oldu. En çok kahvehane esnafımız oldu. Kartepe’de sanayicilerimizde elini taşın altına koymuştur. Belediye olarak koordinasyonu sağlayarak 145 bin TL şartlı bağış kahvehane ve çay ocağı ruhsatlı 145 iş yerine dağıtılacaktır. Desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

TUGAY ADAK’IN ADI YAŞATILACAK

Tüm meclis üyelerinin ortak teklifi ve kararı ile meclis gündemine alınan Kartepe Belediyesi meclis üyesi Tugay Adak’ın adının yaşatılması maddesi oy birliği ile kabul edildi. Elim bir olay sonrasında hayatını kaybeden Tugay Adak’ın adının doğduğu, yaşadığı yerde yaşatılacağını açıklayan Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “Sarımeşe Mahallesi’nde bir futbol sahamıza Tugayımızın adını vereceğiz. Gereken çalışmaların tamamlanması sonrasında hep birlikte açılışı yapacağız” dedi. Kartepe Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında elim bir olay sonrasında hayatını kaybeden Tugay Adak’ın oturduğu koltuğa karanfil içerisinde fotoğrafı konuldu.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑