Güncel

KARTEPE´DE 58 DAVULCU GÖREV YAPACAK

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ramazan ayı boyunca 32 mahallede davul çalacak 58 davulcuya eğitimlerini verdikten sonra yaka kartlarını teslim etti.

4 Mayıs 2019 Saat: 23:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 354 kez okunmuştur

KARTEPE´DE 58 DAVULCU GÖREV YAPACAK
KARTEPE´DE 58 DAVULCU GÖREV YAPACAK

Geçmişten günümüze gelen geleneklerimizden biri olan ramazan davulcuları Kartepe ilçesinde zabıta müdürlüğü ve mahalle muhtarlarının iş birliği ile belirlendi. Ramazanda davul çalacak 58 davulcu zabıta müdürlüğünden temin ettikleri yaka kartları ile ilçede belirlenen bölgelerde görev yapacak.

DAVULCULARA EĞİTİM VERİLDİ

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, muhtarlarımızdan gelen isimler üzerinde yaptıkları tespit sonrası belirlenen 58 davulcuya uyması gereken kuralları ve genel bilgileri tek tek aktardı. Davulculara vatandaşların huzurunu kaçırmayacak şekilde görev yapmalarını ve kılık kıyafetlerine dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizerek aktaran Müdür Özbayraklı, yaka kartlarını da yakalarında bulundurmalarını istedi. İftar ve sahurlarda 32 mahallede davul çalacak davulcular bilgilendirme sonrası yaka kartlarını alarak görev yapacakları mahallelere dağıldılar.

BAŞKAN’DAN HAYIRLI RAMAZANLAR

Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, “Halkımızın huzurlu bir ramazan geçirmesi için belediye olarak göreve hazırız. Ekiplerimiz ramazan ayı boyunca denetimlerini aralıksız devam ettirirken tüm birimlerimiz ay boyunca görevlerini her zamanki titizlikle sürdürecek. Tüm halkımıza hayırlı, huzurlu ve bereketli ramazanlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑