Güncel

KARTEPE’DE 10 KASIM YAPILAN TÖRENLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yıldönümünde özlem ve saygıyla anıldı.

10 Kasım 2021 Saat: 23:36
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 44 kez okunmuştur

KARTEPE’DE 10 KASIM YAPILAN TÖRENLE ANILDI
KARTEPE’DE 10 KASIM YAPILAN TÖRENLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümünü anma törenlerinde Kartepe protokolü hazır bulundu. Kartepe Kent Meydanı’nda gerçekleşen törenlere Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar, meclis üyeleri, öğrenciler ve Kartepeliler katıldı.

SAYGI DURUŞU

Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar ve Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ardından saat dokuzu beş geçe sirenler eşliğinde saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okudu. 10 Kasım törenlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından tören alanına “Atatürk Çiçeği” konuldu. 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu konferans salonunda devam etti. Törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Türkçe öğretmeni Ceyda Aydın’ın günün anlam ve önemini anlatan konuşması sonrasında Okul Müdürü Cahit Laloğlu tarafından “Son Mektup” şiirini seslendirdi.

ÖĞRENCİLER ATATÜRK’Ü ANDI

Anasınıfı öğrencilerinin gösterileri sonrasında Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi Özlem Ece Çelik “Bir resim yap çocuğum” şiirini seslendirdi. Bir ömür hikayesi oratoryo sonrasında müzik öğretmeni Safa Saygı ile özel eğitim öğrencisi Ece Tosun’dan müzik dinletisi ile salon törenleri son buldu. Kocaeli Valiliği tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm Şehitlerimiz ve merhum Gazilerimiz için il genelinde tüm camilerde düzenlenen Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif Kartepe’de Meşelik Park Camii’nde gerçekleştirildi.

HABER GÖRSELLERİ

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑