Güncel

KARTEPE BELEDİYESİ´NE İKİ ÖDÜL BİRDEN

Tarihi Kentler Birliği'nin düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

2 Kasım 2019 Saat: 22:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 161 kez okunmuştur

KARTEPE BELEDİYESİ´NE İKİ ÖDÜL BİRDEN
KARTEPE BELEDİYESİ´NE İKİ ÖDÜL BİRDEN

Kartepe Belediyesi’ne tarihi ve kültürel mirasın korunması konusunda değerli katkıları ve faaliyetlerinden dolayı iki Başarı Ödülü verildi. 

Tarihi Kentler Birliği tarafından İstanbul Şerifler Yalısı’nda "Tarihi Kentler Birliği Tarihi Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması" düzenlendi. Düzenlenen yarışmaya 36 belediyeden 36’sı uygulama, 24’ü proje dalında olmak üzere 60 proje katıldı.

İKİ PROJE İLE KATILIM

Kartepe Belediyesi olarak Plan ve Proje Müdürlüğü Tarihi Mekânlar ve Kent Estetiği Birimince yarışmanın proje ve uygulama kategorisine 2 proje ile başvuru yapıldı. Kartepe Belediyesi Proje kategorisine “Çuha Fabrikası 1.Etap Yapıların (Av Köşkü, Bacalı Ambar, Su Deposu ve Hidroelektrik Santral)” Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon projesi ile Uygulama Kategorisine de Restorasyon Uygulaması tamamlanan “Su Değirmeni” projesi ile katıldı.

6-8 KASIM ÖDÜL TÖRENİ

Tarihi Kentler Birliği Tarihi Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nce yürütülen Tarihi ve Kültürel Mirasın korunması konusunda değerli katkılarından ve faaliyetlerinden dolayı  “Çuha Fabrikası” ve “Su Değirmeni” projelerine Başarı Ödülü verildi. Yarışmaya katılarak derece elde eden Kartepe Belediyesi ödüllerini 6-8 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan törende alacak.

Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑