Güncel

KARTEPE BELEDİYESİ’NDEN KIYI KENAR TEMİZLİĞİ

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kentin önemli su içme kaynaklarından olan Sapanca Gölü çevresinde kıyı temizlik çalışması yaptı.

19 Nisan 2021 Saat: 15:21
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 49 kez okunmuştur

KARTEPE BELEDİYESİ’NDEN KIYI KENAR TEMİZLİĞİ
KARTEPE BELEDİYESİ’NDEN KIYI KENAR TEMİZLİĞİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın çevre ve doğa temizliği hassasiyeti duyarlığı talimatları doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde çalışmalarına devam ediyor. Ekipler kentin önemli su kaynaklarından olan Sapanca Gölü çevresinde temizlik çalışması yaptılar.

SU KAYNAKLARINA ZARAR VERİYOR

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Sapanca Gölü çevresi başta olmak üzere Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Eşme Mahallesi’nde temizlik çalışması yaptı. Özellikle gelişi güzel atılan çöpler doğaya zarar vermesinin yanı sıra içme su kaynağı olan Sapanca Gölü için büyük tehlike oluşturuyor.

GELİŞİ GÜZEL ATILAN ÇÖPLER

Ekipler Sapanca Gölü çevresinde bulunan sazlıklar, kanallar, yeşil alanlar başta olmak üzere temizlik çalışmalarını tamamladı. Toplanan çöpler titizlikle paketlenerek İZAYDAŞ’a gönderildi. Belediye ekiplerinin bu çalışması vatandaşların takdirini toplarken, gelişi güzel atılan ve çevreyi kirletenlere tepki gösterildi.

ÇEVRE MİRAS DEĞİL EMANETTİR

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Çevre miras değil gelecek nesillere devredilecek emanettir. Çalışmalarımızı bu anlayışla yağıyoruz. Turizm bölgesiyiz. Gelişi güzel atılan çöpler doğanın yanı sıra içme suyu kaynaklarına da zarar vermektedir. Bu noktada daha duyarlı olunması bizlere en büyük destek olacaktır” açıklamasında bulundu. 

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑