Siyaset

İki vekilden maaş bağışlama kararı

DP Genel Başkanı ve MHP Ordu Milletvekilin den devletin kasasına bir aylık maaş bağışı

27 Mart 2020 Saat: 21:41
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 428 kez okunmuştur

İki vekilden maaş bağışlama kararı
İki vekilden maaş bağışlama kararı

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal ile MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 20'şer bin TL tutarındaki birer aylık maşlarını salgınla mücadele için bağışlamak istediklerini açıkladı.

ANKARA –

 Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, sosyal medya hesabı üzerinden yapığı açıklamada, “İster TBMM uhdesinde ister TC Devleti’nin oluşturacağı bir fonda Korona Virüs Salgını-Pandemi’si ile mücadele amacıyla öncülük yaparak 1 milletvekili maaşımı bağışlamak istiyorum” dedi.

Uysal paylaşımında “Türkiye, büyük travmalar, yıkımlar sonrası ortaya çıkan kuşatıcı ve kapsayıcı iklimi hem karşı karşıya olduğumuz krizi yönetmek hem de birikmiş problemleri çözebilmek için bir ‘Yaratıcı Yıkım’ dinamiğine dönüştürmeli! Böyle bir süreçte, siyasetin aldığı kararların toplumsal karşılığının yüksek olması için özellikle siyasi liderler ve yüksek devlet yöneticilerinin kendi yapmadığı hiçbir tedbir ve fedakârlığı vatandaşlarımızdan istememeleri gerekir. Bu anlayış içerisinde ister TBMM uhdesinde ister Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin oluşturacağı bir fonda Korona Virüs Salgını-Pandemisi ile mücadele amacıyla öncülük yaparak 1 milletvekili maaşımı bağışlamak istiyorum” dedi.

Cemal enginyurt.

ENGİNYURT: SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da bir maaşını bağışlamaya hazır olduğunu söyledi. Enginyurt yaptığı paylaşımda, “Sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli. Evine kapanan, geçim sıkıntısı çeken, kirasını ödeme sorunu yaşayanlara devlet sahip çıkmalı. Sayın Cumhurbaşkanım, birlik, dayanışma ve yardımlaşma kampanyası başlatın. Olan olmayana vermeli.1 aylık maaşımı (20 bin) bağışlamaya hazırım” dedi.

 

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑