Siyaset

CHP 98 yaşında

CHP’nin 98’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Kocaeli İl Başkanlığı İzmit Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’nda, Ata’ya çelenk takdiminde bulundu

9 Eylül 2021 Saat: 16:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 61 kez okunmuştur

CHP 98 yaşında
CHP 98 yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle bütün ülkede eş zamanlı çelenk programları düzenlendi. Kocaeli’de ise İl başkanlığı ev sahipliğinde İzmit Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’nda çelenk programı düzenlendi. Programa CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Mediha Satıcı, İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Emin Küçükkaya, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, İzmit Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Nejat Çakır, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol,  ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas, İl eski Başkanları Keramettin Gençtürk, Selim Yıldız ve partililer katıldı.

“İLK SİYASİ PARTİ”

Programda konuşan CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “İşgalci kuvvetlere karşı savaşan tüm cemiyetleri Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kendi çatısı altında toplayarak milletimizin bağımsızlığını cephede savunan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, 9 Eylül 1923 tarihinde Türkiye’nin ilk siyasi partisi olarak tarih sahnesine çıktı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi adını alan bu partinin neferleri hiçbir koşulda Atatürk’ün ve Cumhuriyetimizin ilkelerinden sapmadan vatanı her daim müdafaaya 98 yıldır olduğu gibi bugün de devam ediyor. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olarak Cumhuriyetimizin, her mücadelede en ön saflardaki koruyucularıyız. Cumhuriyet’in ilanından tam 50 gün önce kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmak, tam da bu sebeple ağır bir sorumluluktur.

“ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Atamızın ‘Benim iki büyük eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözlerinin ağırlığını ve sorumluluğunu partimizin çatısı altında her daim hissediyor ve büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bu bilinçle, Cumhuriyetimizin temel taşları Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devrimcilik ve Devletçilik ilkelerini simgeleyen altı oku parti bayrağımızda gururla taşıyoruz. Biliniz ki, ülkemizin, milletimizin çıkarlarına el uzatanlar, Cumhuriyet düşmanlığı yapanlar her daim karşılarında damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle korkusuzca savaşan bizleri bulacaktır. Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak tüm genel başkanlarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek veren tüm partililerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Haber Kartepe Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑