Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Gürkan AY
Gürkan AY
gurkan_kartepe@hotmail.com

EVET! KAZANDI AMA?

17 Nisan 2017 Pazartesi Saat 08:15

 

Bu durumda ak parti taraftarları  sevinmeli mi? yoksa üzülmeli mi?

Öncelikle bu oyları Ak Parti teşkilatlarının çalışmaları ve MHP'nin ittifakı ile %51.39 a getirilmedi.  Bu oyların hepsi Erdoğan'ın %50 yi evde zor tuttuğu oylardı. Bunlar halkın Erdoğan'a amasız,sebepsiz ve sadece ona olan sevgisinin birer gösterisi, halkın ona olan bağımlılığının ve Erdoğan'ın bu mücadelede ''tek başımayım'' sözlerinden halkın onu daha fazla benimsemesinden ibaret.....

Şimdi gelelim Ak partiye;
Belediye başkanlarının hizmet eksikliği,yardımcılarının yalanları,meclis üyelerinin ve encümenlerin halka iş görmemesi, Cumhurbaşkanının danışmanının seçime günler kala yaptığı şuursuzluk,sadece seçim zamanı halkla görüşme,fetö ile mücadelenin boşlanması vs. vs.. Hepsinin tek tek not alan millet bu notları sandıkta bağıra bağıra okudular.

Size şu bir ders olsun ki;
7 Hazirandan önceki gösterdiğiniz ucubeliği,savsaklanmayı,yalakalığı,menfaati tekrarlama girişiminde bulunmuşsunuz ki, millet sandıkta size ter döktürüp % 51 ile sizin tekrardan gözlerinizin açılmasına yardımcı oldu. Bunun için egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğunu size hatırlattı ve sizde ayağınızı denk alıp 2019 a kadar daha dikkatli ve temkinli davranıp, millete hizmette kusur etmeyip, halktan kaçarak değil gerekirse halkın ayağına giderek bunları telafi edebilirsiniz.


Ayrıca bu sonçla kendinizi avutma, bundan gurur duyma, sevinme gibi bir şey yapmayın ve iyice düşünüp biz nerede hata yaptık? diye kendi kendinize sorgulayın.


Bakın şu örneğide verebiliriz. HDP nin başkanları, vekilleri ve herşeyi ile ortada yokken, hiçbirşeyken oylarına sahip çıktılar ve parmaklıklar ardında da olsa başkanlarının sözlerinden asla vazgeçmediler. Evet kendi içlerinde ayrım oldu. Lakin bunu parti dışına, aleyhlerine birşekilde göstermediler.


Bu seçimde iki kazanan var.Biri ERDOĞAN sadece halktan gelen sevginin oyları ile kazanma
Diğeri HDP bunlarda hiçkimseleri yokken bile büyük bir mücadele ile oylarını korumaları...


Gerisine bakınca ne Ak Parti teşkilatlarının, ne gençlik ve kadın kollarının ne de MHP nin büyük bir faydası olmamıştır..
Neticede siz selam gönderene bakmayın. Selam göndertene bakın. İşte bu halk size selam göndertir..

HAYIR HENÜZ BİTMEDİ..
Seçimde hernekadar Ak Parti kazanmış gibi görünsede aslında bu sonuçla kendilerini tatmin, memnun ve beklediklerinin olmadığının farkındayız. Halk onlara öyle bir tokat vurmuştur ki bu tokattan, bu sonuçtan sadece ERDOĞAN başarıyla çıkmıştır. Bunlar bir kenera... Biz HAYIR diyen halka ve bukadar yüksek Hayır çıkmasının sebebine bakalım..
Öncelikle bu HAYIR sonucu birilerinin miting alanlarında show yapmasıyla olan bir sonuç değil. Gördünüz ki; show olmadan da, başkanları yokkende doğudaki vatandaşlar kendilerini bozmadılar. Bunun için ne chp, ne mhpnin bölünmesi ne fetöcülerin eşi, dostu ne de pkk-hdp ittifakı halkın umrunda olmadı. Halk AKP ye bir ders vermek istedi, bir silkeledi ve kendine getirmeye yardım etti..
Halkın kararsız olan kısmıda çareyi sizde buldu. Hatırlarsanız bu milleti denize dökmekle tehtid ettiniz.
Halka sunulan anayasa değişikliğini kendi kafanızdan uydurup uydurup sallaya sallaya millete de kendi bakış açınızla, kendi fikirlerinizi dayattınız. Avrupa stratejik olarak Türkiye2yi malup etmek isterken,Türkiye'ye karşı hertürlü zorluğu çıkartırken siz Türkiye'nin yanında olmadınız. İşte Türkiye halkları bu durumlardan ötürü sizede bir ders verdi. Türkiye milleti vatan hainleriyle anlaşmanın, ittifakın cevabını size böyle gösterdi. Bunun karşısında Ak Parti % 51 ile kazandı. diye kendinizi avutmak yerine;
Daha güçlü bir muhalefet, vatan hainleriyle işbirliğine son ve Türkiye halklarına daha fazla saygı ve anlayış gösterip kendinizi bu utanç veren durumdan kurtarabilirsiniz.
Zannediyor musunuz ki; siz başardınız?
Hayır fetöden gelme akşenerin bölünen ülkücüleri sizlere büyük destek sağladı. size hapisteki başkanlarının sözünden çıkmayan büyük bir millet destek sağladı.Yoksa siz hala % 23 sünüz. Bunları aklınızdan çıkartmaytın.ve Sırtınızı Türkiye halklarına dayayın. Türkiye düşmanlarıyla  ittifak yapmak yerine Türkiye Milletinin yanında olun.. Anlayana....

 


Bu yazı toplam (976) defa okunmuştur

YORUM EKLE Makale Yorumları ( 0 Adet)

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?