Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Gürkan AY
Gürkan AY
gurkan_kartepe@hotmail.com

AH ŞU KARTEPE’NİN YOLLARI….

16 Şubat 2017 Perşembe Saat 15:51

EVETİ-HAYIRI bir kenara bırakalım da Kartepe’nin mahallelerine, sokaklarına hatta köstebek yuvası olmuş yollarına bakalım. Belediyemiz o ihale senin şu zamana kadar yap, bu ihale benim bu zamana kadar yap; diye diye hem ihaleleri bölüp hem de başladığı işleri yarım bırakmıştır. Çok makul bir örnek verirsek; geçen seneden bu zamana Uzuntarla’da  sokaklarda ki ve mahallelerde birçok yere başlanmış lakin ihale devredildiği için bir kısmı bitirilememiştir. Köseköy’de ana caddeler ve sokaklar aynı şekilde köstebek yuvasına dönmüş ve belediyenin buna karşı sözde yapmacık bir tavrı da vardır. Kaldırım taşlarını bile yenilemeyi düşünme, okullardaki eksikleri giderme gibi bir çalışması var mıdır? merakla bekliyoruz.

Acaba fen işleri müdürü bu konuda ne düşünüyordur?
Şimdi fen işleri müdürünün sadece ilk iki görevini ele alalım;

Belediye sınırları içerisinde yürürlükteki imar planlarına uygun olarak yeni yolların yapılmasını ve mevcut yolların onarılmasını sağlamak, Her zaman ve her şartta yolların ulaşıma açık tutulmasını, bunun için ihtiyaç duyulan malzemelerin zamanında temin edilerek kullanıcılara verilmesini sağlamaktır.

Bu görevler karşısında Kartepe’de yollar hala vatandaşı bezdirir durumda ve köstebek yuvası gibiyse, millete hizmet edilmiyorsa ve size bir bahaneyle geri dönüş yapılıyorsa bu müdürün görevini ihlal ettiğinin bir göstergesidir.

Bu kapsamda Kartepe belediyesi Fen işleri Müdürü Sn. Samet beye birkaç soru soruyorum:

Genişletilmesi gereken yolların genişletilmesini ve tesviyelerinin yapılmasını, mevcut yolların imar planına uygun hale getirilmesi için hangi çalışmalar devam ediyor ve hangileri bitti?

Belediye sınırları içindeki bozulan yolları ne zamana kadar asfaltlayıp veya tamir edip halkın hizmetine sunacaksınız?
Sürekli ihale ve firma değiştirdiğinizden ötürü mahallelerde başladığınız ve yarım bırakmakta olduğunuz yollar veya parke işlerini ne zaman bitirmeyi düşünüyorsunuz?

Kartepe’yi size gelen belgelerle mi yoksa mahalleleri gezip bizzat halkı dinleyerek mi bu işleri çözüyorsunuz?

Halkın sizin için yapamadığınızı savunduğu en öncelikli yollar veya bölgeler nerelerdir?

İmarda bulunmayan fakat vatandaşın mağdur olduğu bölgelerdeki çalışmalarınız neler?


Bu yazı toplam (477) defa okunmuştur

YORUM EKLE Makale Yorumları ( 0 Adet)

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?