Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
Gürkan AY
Gürkan AY
gurkan_kartepe@hotmail.com

Çözüm Masası Çözüm bunun Neresinde?

08 Şubat 2017 Çarşamba Saat 10:50

 

Kartepe ilçesinde genç dinamik çok sayıda tahsil görmüş insan var.
Bu insanlar Kartepe Belediyesi bünyesinde, gelişmekte  olan bu ilçe için kendilerinin de emeği olsun, yaşamakta oldukları bu ilçeye kazandırılan projelerde ufakta olsa bir yerinden tutmak  istemekteler.
Belediye başkanı Hüseyin Bey’e konu birkaç kez iletilmesine rağmen mercek altına alınmamaktadır. Bu insanlar üniversite mezunu insanlar olup işsiz gezmekte.
Her şey güzel Kartepe sadece Türkiye’ye çapında değil Dünya çapında ismini duyurmakta bunlar tabi ki bu bölgenin yaşayan ferdi olaraktan bizleri mutlu etmekte. Ama soruyorum sizlere bu gençlerin elinden ne zaman tutacaksınız?
Kartepe Belediyesi insan kaynakları bölümüne arkadaşın birini görevlendirmişsiniz. Fakat insan kaynakları denen bu bölüm ’de derdini sıkıntısını anlatmak isteyen insanlar maalesef insan yerine bile konulmamaktadır.
Odaya girip bir şey konuşmak istediğinde karşındaki insanın yüzüne bile bakmaya tenezzül etmeyen insanları insan kaynakları bölümünde görmek çok acı. İnsan kaynakları bölümünden bir netice alınamayınca daha farklı müdürlüklerin başkanlarına durumu izah etmek istedik. Onlar bizleri güler yüzle ve tebessümle karşılayıp notlarını aldıklarını en kısa zamanda durumu sayın başkanla görüşüp haber verileceği söylenmiştir. Bu notlar o defterlere yazılalı 6 Ay oldu.
Bu müdür arkadaşlar o kadar yoğun çalışıyorlar ki herhalde bir üst merciye  durumu iletmeye zamanları olmadı. Ama internette sosyal medyada paylaşım yapmaya her zaman ayrılacak vakit var. Bir şey olduğunda bizim gençliğimiz böyle Kartepe ’ye sahip çıkıyor öyle yapıyor böyle yapıyor. Peki, siz ne zaman gençliğe sahip çıkacaksınız?

 


Bu yazı toplam (313) defa okunmuştur

YORUM EKLE Makale Yorumları ( 0 Adet)

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?