Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
TAYLAN KATAK ŞİİR KİTABINI TANITTI

TAYLAN KATAK ŞİİR KİTABINI TANITTI

26 Ağustos 2016 Cuma Saat 13:37

Kültür Sanat

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi eski Başkanı Taylan Katak, geçtiğimiz günlerde çıkardığı “Yüreğimde Talan Var” adlı ilk şiir kitabını Sabancı Kültür Merkezi’nde yer alan Keyf’inn Coffee’de basına tanıt

Lise çağlarından bu güne şiir yazdığını söyleyen Taylan Katak’ın 10 yıllık emeği olan yer “Yüreğimde Talan Var” adlı ilk şiir kitabının tanıtımına; kitabın basımını üstlenen Ekinoks Yayınevi ortaklarından Fikri Çelik, genç şairin yakınları ve sevenleri katıldı. Katak tanıtımın yapılmasında mekan konusunda destek olan Keyf’inn Coffee’de yetkililerine teşekkür etti. İlk şiir kitabından 1000 adet bastıran Taylan Katak 1 yıl içinde diğer şiir kitabını çıkarmayı hedefliyor.


ŞİİR YAZMAK GİZLİ BAHÇEM
Kitap tanıtımında basına açıklama yapan şair Taylan Katak, “Sanat, sanat için midir? Yoksa toplum için midir?" sorusu sıkça sorulur. Bu durum kimine göre bir paradoks, kimine göre ise bir sorunsaldır. Toplumcu bakış açısı ile yaklaşan sanatçılar sanatı toplum ile ilişkilendirirken, sanatsal bakış açıları ön planda olanlar bu ilişkiye daha mesafeli durur. Sanata dair bazı fikirler göreceli olsa da sanatın insan için yapıldığı görüşü büyük bir çoğunluk tarafından kabul görür. Ben de sanatın insan için yapıldığını düşünenlerdenim. Sanat, toplumsal kaygı beslemeden sadece sanatsal amaçla yapılsa dahi topluma ve insanlığa katkı sunar. Yaratıcılığın, estetiğin, özgür düşüncenin ve aydınlanmanın önünü açar. Şiir yazmak benim için gizli bir bahçe, sığındığım çok özel bir liman gibi. Şiir yolculuğumda bana eşlik eden tüm güzel yürekli insanlara teşekkürlerimi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.TAYLAN KATAK KİMDİR?
1986 yılında Düzce’nin Gölyaka ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’nin Derince ilçesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu. Ticaret ile ilgileniyor. Gençliğinin ilk yıllarından itibaren siyasette ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulundu. Halen ADD Kocaeli Şubesi Denetleme Kurulu Başkanlığı, ADD Kocaeli Şubesi Danışma Kurulu Üyeliği ve Türk Ocağı Kocaeli Şubesi Hars Heyeti Üyeliği görevlerine devam ediyor. Siyaset, felsefe, tasavvuf, tarih, kişisel gelişim ve edebiyat özel ilgi alanları olup, uzun yıllardır şiir yazıyor. Bekar ve Kocaeli’de yaşıyor.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (515) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?