Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
KARTEPELİ TUĞÇE’DEN KENYALI ÇOCUKLARA YARDIM

KARTEPELİ TUĞÇE’DEN KENYALI ÇOCUKLARA YARDIM

10 Temmuz 2016 Pazar Saat 11:41

Sağlık

Dünyanın dört bir köşesinden 6 bin 500ün üzerinde GSK(GlaxoSmithKline) çalışanının başvurduğu Kenya Trek For Kids programına, dünyanın farklı milletlerinden 39 kişiyle birlikte Kartepeli Eczacı Tuğçe Uslu da katılıyor.

Kartepe’de faaliyet gösteren İkizler Tuğla Fabrikası’nın Sahibi İşadamı Hüseyin Uslu’nun Eczacı kızı Tuğçe Uslu da bu projede yer alıyor.5 GÜN KENYA’DA BULUNACAK
Bu program dahilinde Tuğçe Uslu, 5 gün boyunca Kenya’da bulunacak. Kenya Dağı'na tırmanarak, Point Lenana -4985m- zirvesine ulaşacak ve ardından Bugona County bölgesinde 5 gün geçirerek GSK ve Save the Children iş birliği ile bu bölgeye yapılan yardım faaliyetlerini yerinde görecek.HEDEF 9 AYDA 4 BİN POUND TOPLAMAK
Proje çerçevesinde hedef, 9 ay içerisinde 4.000 pound toplayarak, toplamda 40 trek katılımcısından toplanacak olan 160 bin pound bağışa destek olmak. Projedeki amaç ise her yıl 54 binin üzerine 1 yaş altı bebek ölümünün gerçekleştiği Kenya'da yaşayan anne ve bebeklere bakım ve sağlık yardımları için bağış sağlamak. Eczacı Tuğçe Uslu, “Sizler de bugüne kadar çok uzaklarda olduğunu düşündüğünüz bu insanlara artık yardım edebilirsiniz. Gelin hep birlikte Türkiye olarak bir adım atalım ve bu bebeklerin hayatını değiştirecek bir katkıda bulunalım” dedi.


ÖNCE ANTRENMAN
Tuğçe Uslu, Şubat 2017’de Kenya Dağı zirvesine gerçekleşecek, 5 gün süren yürüyüş ile 4 bin 985 m. zirvesine ulaşacak. Projenin asıl amacı ise bu projenin başlayacağı tarihe kadar, yani önümüzdeki 8 ay süresince her katılımcının toplamaya söz verdiği kişi başı 4 bin pound bağış. Toplamda 40 tırmanışçı 160 bin pound bağışa imza atmış olacak. Bu bağış ise, gelişmekte olan ülkelerde -özellikle Kenya ve Kongo Cumhuriyeti ülkelerinde yaşayan- yardıma ihtiyacı olan çocuklara yardım amaçlı kullanılabilecek.TUĞÇE USLU KİMDİR?
1987 İzmit doğumlu, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni 8’inci olarak bitirerek mezun odu. Amerika'da University of California Berkeley'de Isletme Diploma Programı’nı bitirdi. Global bir ilaç firmasının Pazarlama Departmanı’nda, Ağız Bakım Kategorisi’nde, Marka Müdürü olarak çalışıyor. Hobileri arasında snowboard yapmak, tenis oynamak ve seyahat etmek yer alıyor. Şu zamana kadar 5 kıtada yer alan toplamda 19 ülkeye seyahat gerçekleştirmiş.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (563) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?