Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
CEYHAN: FETÖYLE İLGİSİ OLAN KİM VARSA...

CEYHAN: FETÖYLE İLGİSİ OLAN KİM VARSA...

04 Haziran 2016 Cumartesi Saat 14:33

Gündem

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ceyhan, ilimizdeki operasyonların devam edeceği yönündeki iddialar için, "Devlet, kişiler üzerinden FETÖ'yle bağlantısı olan kim varsa bu süreci devam edecektir. İsimlerin ve kurumların önemi olmadığını düşünüyorum" dedi


AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il kadın kollarının toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ceyhan, Ankara'daki il başkanları toplantısı ve kentimizdeki paralel yapı operasyonlarına değinen açıklamalar yaptı. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kendilerine terör operasyonlarıyla ilgili bir sunum yaptığını söyleyen Ceyhan, açıklamasında şunları ifade etti: "Terör örgütünün kendisinden gördüğü kimseye insafı yok. O nedenle temizleme faaliyetleribittikten sonra yakın bir zamanda sokağa çıkma yasakları da bitecektir. İl başkanları toplantısında kardeş şehir uygulaması ele alındı.


KÖPRÜ, 30 HAZİRAN'DA AÇILABİLİR

Bize Mardin ili kardeş şehir olarak tescil edildi. Mardin il başkanı bize ihtiyaçlarını söyleyecek, Kocaeli teşkilatları olarak elimizden gayreti göstereceğiz. Ramazan ayı esas olmak itibariyle, sonraki süreçte Mardin'e gidiş geliş ve STK ziyaretleri de olacak. Genel başkanımız ve başbakanımıza da ziyarette bulunduk. 30 Haziran'da köprü açılışına katılma sözü aldık. Açılışın bayramdan önce olmaması için herhangi bir sorun gözükmüyor.


İL İFTARI 24 HAZİRAN'DA

Ramazan ayında gönül sofraları dediğimiz, ve bizi yanlarında görmek isteyen ailelere gidilmesi için ilçeler bazında ziyaretler oluşturduk. Gençlik, kadın ve ana kademeden bu ziyaretlere 3-5 kişi katılmasını istiyoruz. Haftaya cumartesi 11 Haziran'da STK iftarımızı yapacağız. Geçen sene Lastik-İş'te yapmıştık. Bunu geleneksel hale getireceğimizi söylemiştik. Bu sene Antikkapı Restaurant'ta, 500 kişilik katılımla yapacağız. Ardından il iftarımız var. Onu da 24 Haziran'da, eğer hava muhalefeti olmazsa Antikkapı'da açık alanda yapacağız."


OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Kentimizdeki paralel yapı operasyonuyla ilgil ide konuşan Ceyhan, şunları söyledi: "Şu an Türkiye PKK terörüne karşı operasyon yürütüyor. Bunda da sona gelindiğini görüyoruz. Diğer yandan devletimiz MGK'nın kararlarına girmiş terör rgütü olarak ilan edilen FETÖ ile de bağlantısı olan kimler varsa bunla da mücadelenin diğer boyutuna geçmiştir. 3 gün önce ilimizde 80 kişi gözaltına alındı. Adli süreç devam ediyor. FETÖ bir terör örgütüdür. 17-25 Aralık operasyonlarından sonra FETÖ terör örgütü olarak karşımızdadır. Bu yapıyla ilişkisini kesmeyen, ekonomik ilişkileri devam ettiren, istihbaratları paylaşanlarla bu mücadeleyi yapacak. Bu yapıya destek olan kim varsa bu operasyonları adalet, emniyet olarak yürütmeye devam edecek. Biz de bu sürece elimizden gelen desteği vereceğiz."


KURUMLAR ÖNEMLİ DEĞİL

Cemaatin ilimizdeki imamı olarak anılan Mehmet Akif Saka'nın kaçmasıyla ilgili olarak da konuşan Ceyhan, "Kaçmayı meziyet biliyorlar. Nereye kaçarsa kaçsınlar. Türkiye Cumrhuiyeti kudretli bir devlettir. İnşallah adaleti tecelli edecektir. Bugün olmazsa yarın olacaktır. Bugün olmazsa da yarın devam edecektir. Gazetelerde isimler de yayınlanıyor. İsimlerin işaret edilmesi oluyor, bu çelik çomak işi değildir. Hedef göstermek doğru değildir. Hukuki adımlar atılacaktır. İl başkanı olarak bunun ötesinde isimlere girmenin hukukun bağımsızlığı ve gizliliği açısından bizler olayı sadece takip ettiğimizi söylemenin yeterli olduğunu düşünüyorum. Belediyeye kamu kurumları demenin manası yoktur. Devlet, kişiler üzerinden FETÖ'yle bağlantısı olan kim varsa bu süreci devam edecektir. İsimlerin ve kurumların önemi olmadığını düşünüyorum. Basının kurumlar üzerinden isimleri hedef göstermesi doğru değildir" dedi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (897) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?