Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
CERATTEPE İÇİN HORON TEPTİLER

CERATTEPE İÇİN HORON TEPTİLER

21 Şubat 2016 Pazar Saat 16:01

Gündem

Artvin Cerattepe’de yaşanan direnişe destek olmacı ile Sabri Yalım Parkı’nda toplanan vatandaşlar horon tepti

Kocaeli Artvin İl ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin çağrısıyla Artvin Cerattepe’de güvenlik güçleri ile halk arasında gerçekleşen olayları kınamak ve Cerattepe’de yaşanan direnişe destek vermek amacı ile İzmit Sabri Yalım Parkı'nda basın açıklaması düzenlendi. Açıklamanın ardından horon tepen gruba polis müdahalesi olmazken, grup olaysız bir şekilde dağıldı.


İKTİDARIN YALAKASI

İlk olarak söz alan Yaşar Seymen, “Artvin halkı, onuru ile, haklı gururu ile, ağacı ile, taşı ile toprağı ile, havası ile direniyor. Bizler buradayız. Artvin bize binlerce kilometre uzakta ama bizlerinde kalbi orada ki memleketimizde, Artvin’de Artvinliler ile. Hep birlikte direniyoruz. Cengiz Holding denilen iktidarın yalakası, halka küfür eden, halkın onuruna, haysiyetine küfür eden bir holdinge karşı Artvin halkı direniyor. Tek isteği var: yaşam alanlarına dokunulmasın istiyor Artvin halkı. Bugüne kadar hep yeşili ile tanıdığım hep yeşiline hayran olmak için direniyoruz” dedi.


10 BİNE YAKIN KİŞİ VAR

Seymen’den sonra konuşan Artvinli Selman Nuri Karamert, “Artvin Bakır’a karşı açılan davada Artvin Valiliği Artvin Bakır’ın Cerattepe’de yaptığı zararlardan dolayı tazminat için dava açtı. Valilik orada bir zarar oldu diye dava açtı. Dün Orman İşletme Müdürlüğü şirket hakkında suç duyurusunda bulundu. Sebebi ise yer teslimi yapılmadan çalışılmaya başlandı diye. İşin ilginci yer teslimi yapılmayan şirket için yasal haklarını kullanan Artvin halkına polis hunharca saldırıyor. Polis gaz ve sus sıkarak TOMA’lar ile vatandaşın üzerine yürüyor. Şuanda 10 bine yakın insan Artvin Valiliği önünde direniyor” şeklinde konuştu.

Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1092) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?