Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
ARTVİNLİLER KURTULUŞUNU KUTLADI

ARTVİNLİLER KURTULUŞUNU KUTLADI

07 Mart 2015 Cumartesi Saat 22:10

Sokak

Kartepe Artvinliler Derneği, Artvin’in kurtuluşunun 94. yıl dönümünü kutladı

Kartepe Artvinliler Derneği tarafından Artvin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yılı Kartepe Uzunçiftlik Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlik 1 saat geç başladı. Etkinliğe Kartepe Artvinliler Derneği Başkanı Mevlüt Ağra başta olmak üzere AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, AKP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Müge Olşen, Uzunbey Mahallesi Muhtarı Hikmet Öztürk, Kartepe Belediyesi meclis üyeleri Hilmi Selçuk ile Temel Okluoğlu, Dernek Başkan Yardımcısı Münevver Yılmaz ve derneğin ikinci başkanı Ferit Zengi katıldı. Gecede Karadeniz havaları ve Kartepe Spor Kulübü Folklor ekibi salondakileri eğlendirdi. Ayrıca O ses Türkiye Finalisti Muhammet Vanal da türküleriyle Artvinliler'i coşturdu.


ANKARA HAVALARIYLA EĞLENDİLER

1 saat geç başlayan etkinlikte O Ses Türkiye finalisti Muhammet Vanal sahneye çıkarak salondakilere Karadeniz yöresine ait türküler ve Ankara oyun havaları seslendirdi. Artvinliler, Vanal'ın söylediği Karadeniz türküleri ve Ankara oyun havaları ile oynayarak eğlendi. Salon çıkışında ise Artvinspor taraftar atkıları Artvinliler'e sunuldu.


SOSYAL DERNEKÇİLİK ADINA

Kartepe Artvinliler Derneği Başkanı Mevlüt Ağra, "Kartepe'de sosyal dernek anlayışını ön plana koymuşuzdur. Artvinlileri bir araya getirmek amacıyla ilk şenliğimizi 2011'de gerçekleştirdik. Dernek gençlik kolları olarak gençlik şöleni düzenledik. Sosyal dernekçilik adına okul okuyan öğrencilere burslar verdik.  Üzülmezin önderliğinde sosyal projelere imza attık. Bu akşam siz katılan misafirlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.


PARTİMİZE SAHİP ÇIKTINIZ

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Artvinli olarak Artvinli hemşerilerimiz bizlere partimize sahip çıktınız sizlere teşekkür ediyorum. Artvin'deki hemşerilerimizde yeni Türkiye yolunda önemli adımlar atarak bize destek çıktı. Kartepe'de Artvinli bir başkan çıktı. Tek bayrak tek devlet tek ülküyle yola çıkan Artvinliler gittiği yere kültürünü sevincini gönderen Türkiye'nin her yerinde bulunan Artvinli hemşerilerimize selamlar gönderiyorum" dedi.


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (942) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?