Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
ARSLANBEYE 5 MİLYON DOLARLIK TESİS

ARSLANBEYE 5 MİLYON DOLARLIK TESİS

14 Ağustos 2013 Çarşamba Saat 00:01

İş Dünyası

Kartepe ilçesi Arslanbey bölgesinde, Samanlı eteklerinde, bölgemizde benzeri bulunmayan çok ilginç ve önemli bir tesis için yatırım sessiz sedasız devam ediyor.

ABD’DEN DÖNDÜ 5 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPIYOR

Mehmet Ak, 1959 Arslanbey doğumlu. Çok genç yaşlarda ABD’ye gidip yerleşmiş. 30 yıl ABD’de yaşayan, sağlıklı beslenme konusunda eğitim alan, ünlü restaurantlarda aşçılık yapan Mehmet Ak, bir süre önce memleketine kesin dönüş yaptı.

Kurucuları arasında yer aldığı Hayat Ağacı Gençleştirme Vakfı aracılığıyla, Samanlı eteklerindeki 80 dönümlük arazide, hayalini kurduğu tesisin yapımını başlattı. 5 milyon Dolar’a malolacağı hesaplanan tesisin finansmanına Avrupa Birliği Fonları da destek veriyor.


GERÇEK ORGANİK YAŞAM

MehmetAk’ın Arslanbey bölgesinde kurmaya hazırlandığı Sağlıklı Yaşam Merkezinde tamamen organik besinlerle “Çiğ beslenme” modeli uygulanacak. Mehmet Ak, kendi aile yakınlarının arsalarını satın alarak başlattığı yatırımda, 80 dönümlük alana 40 büyük Yörük çadırı kuruyor.

Sağlıklı yaşamı ve beslenmeyi hayat biçimi olarak seçenler, bu tesisten günü birlik veya yatılı olarak yararlanabilecekler. Tesiste konuklayanlara organik ortamda yetiştirilmiş yiyecekler, çiğ olarak hazırlanıp sunulacak.

Bölgedeki doğal kaynak suları içilecek.


KURBAN BAYRAMINA BİR BÖLÜMÜ HAZIR

MehmetAk, tesisin tam kapasite ile hizmete girişinin 2014 yılı sonunu bulacağını söyledi. Ancak tesis bünyesindeki 6 büyük Yörük çadırı Kurban Bayramı tatiline yetiştirilecek ve ilk misafirler kabul edilecek. Mehmet Ak, tesiste kullanılacak enerjinin de güneş, yağmur ve rüzgardan elde edileceğini, bu tesisin bulunduğu bölgede doğal yaşama zerre kadar zarar verecek hiçbir şeyin giremeyeciğini söyledi.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1933) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?