Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
KARTEPE ARTVİNLİLER’DEN İLK KEZ YAYLA ŞENLİĞİ

KARTEPE ARTVİNLİLER’DEN İLK KEZ YAYLA ŞENLİĞİ

24 Haziran 2013 Pazartesi Saat 09:25

Sokak

Kartepe Artvinliler Derneği’nin ilk kez düzenleyeceği yayla şenliği, 30 Haziran Pazar günü Eğreltidüzü Yaylası’nda gerçekleşecek

Burçin SAĞLAM

Kartepe Artvinliler Derneği Başkanı Mevlüt Ağra, ilk kez yapacakları yayla şenliği hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Suadiye Serender Parkta gerçekleşen basın açıklamasında; Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker ve davetliler katıldı.


30 HAZİRANDA
Yayla şenliği hakkında başkan Ağra, detayları paylaştı. 2011 yılında kurulan Kartepe Artvinliler Derneğinin ilk kez düzenleyeceği yayla şenliği, 30 Haziran Pazar günü saat 14.00de Eğreltidüzü Yaylasında gerçekleşecek. Renkli görüntülere sahne olacak yayla şenliği için Arslanbey ve Suadiyede eski belediye hizmet belediyelerinin önünde katılmak isteyen vatandaşlar için saat 13.30da 10 tane otobüs kalkacak.


MARSİS KATILACAK
Yayla şenliğinde ulusal sanatçılardan Cimilli İbo, Bayar Şahin, Marsis ve yerel sanatçıları Atilla Cah sahne alacak. Öte yandan yayla şenliğinde çocuklar için oyun parkları kurulacak. Şenlik Kartepe Belediyesinin mehteran gösterisiyle başlayacak. Yöresel yemeklerin ve mangalların yer alacağı şenlikte aynı zamanda motor cross gösterileri ve yöresel halk oyunları da yer alacak.


ERGÜN DAVETLİ
Katılım yüksek olmasının beklendiği şenliğe Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün başta olmak üzere vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kentimizin milletvekilleri ve kent protokolü davet edildi. Yayla hakkında konuşan başkan Karabalık, “Kartepe Artvinliler Derneği, ilk faaliyetini yayla şenliğiyle ortaya koymak istedi. Biz belediye olarka bu kültürel etkinlilere yardımcı olamaya devam edeceğiz ve üstümüze düşen her görevi yerine getireceğiz” dedi.

 

 


 

 

 

 

 

 


Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (2103) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?