Yükleniyor...

ANKET

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Sizce Başarılımı?

  EVET

  HAYIR

  KARARSIZIM

Sonuçları Göster
FUARA GİRMEK 1 TL

FUARA GİRMEK 1 TL

28 Mayıs 2013 Salı Saat 07:41

Kültür Sanat

Kocaeli Kültür, Sanat ve Eğlence Fuarı, cuma günü kapılarını açıyor. Fuara giriş ücreti ise geçen yılki fiyatla aynı tutularak 1 TL olarak belirlendi.

Zeliha Yalçın

Kocaeli Kültür, Sanat ve Eğlence Fuarı, cuma günü kapılarını 47. kez İzmit halkına açıyor. 31 Mayıs-1 Eylül tarihleri arasında açık kalacak fuara her hafta ünlü bir sanatçı konuk olacak. Fuar müdürü Feyzi Utaş hazırlıklarının neredeyse bittiği ifade ederek; "Bu sene inanıyorum ki fuar çok daha renkli geçecek. İçerik bakımından daha eğlenceli ve dolu dolu bir fuar olacak. Hazırlıklarımız neredeyse tamamlanmak üzere" dedi.

KONSERLERDE DEĞİŞECEK
Fuara giriş ücreti olarak geçen yılki fiyatta bir değişiklik olmayacağını söyleyen Utaş, "Bu sene de giriş ücretimiz yine 1 TL olacak. Sadece sanatçılar konser için geldiğinde fiyat değişecek ve sanatçının maliyetine göre ücret belirlenecek. Geçtiğimiz yıl fuara bir milyon 250 bin kişi gelmişti. Bu yıl da fuarımıza yine aynı sayılarda ya da bu sayının üstünde vatandaşımızın gelmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

ARTIK DAHA CAZİP
Utaş sözlerine devam ederek, "9-10 yıl önce fuar alternatif, ama cazip değildi. Şimdi ise fuar hem alternatif, hem de çok daha cazip durumda. Fuara gelen bir aile 5-6 saatini burada dolu dolu geçirebilir. Bizim iki sahnemizde de sürekli etkinlikler olacak. Bunun yanı sıra cuma günkü açılışımızda Gökhan Özen bir konser verecek. Önümüzdeki haftalarda ise ilk olarak Mustafa Ceceli ardından da Gökhan Türkmen gelecek" dedi.

RAMAZAN'DA DA DEVAM
Utaş, programlarla ilgili olarak; "Geçtiğimiz yıl şehit haberleri nedeniyle bazı konserlerimiz ertelenmişti ama bu sene her hafta konserimiz olacak. Bunun yanı sıra 28-29-30 Haziran'da Pişmaniye Festivalimiz olacak. Yine Yöresel Kültürler Fuarımız olacak. Fanta Festivali için de yetkililerle görüşmeye devam ediyoruz. Ramazan ayında da yine birçok etkinliğimiz olacak. Dursun Ali Erzincanlı, Minik Dualar, Uğur Işılak sahne alacak" diye konuştu.

ÖĞRENME ŞENLİĞİ
Ramazan Bayramı'nda da konserler olacağının altını çizen Utaş; "Ramazan Bayramında da yine sanatçılardan Cihan Akboğa, Laz Esat ve Aysel Demircan, fuarımızda sahne alacak. Ramazanda fuarımıza gelenler yine eğlenceye doyacaklar. Bu sene ilk defa milli eğitim müdürlüğümüzün önderliğinde Öğrenme Şenliği'nin de açılışını fuar açılışımızla birlikte yapacağız. 3 gün açık kalacak şenlikte 65 stant kurulacak" diyerek konuşmasını tamamladı.

Haberi Ekleyen
Haber Kartepe
haber_kartepe@hotmail.com
Bu haber toplam (1793) defa okunmuştur

YORUM EKLE Haber Yorumları ( 0 Adet)

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?